Slimme snelheidsmeters in Den Haag geven probleemlocaties door

zaterdag 18 maart 2023

Een groen lachend gezichtje als je je aan de snelheid houdt en een rood verdrietig gezichtje als je te snel rijdt. Dat ziet de automoblist op 180 plekken in Den Haag. Nieuw is dat slimme snelheidsmeters nu ook doorgeven waar en wanneer het verkeer te hard rijdt, zodat de politie precies weet waar ze moeten controleren.

De gemeente neemt de maatregel om de verkeersveiligheid te verhogen, omdat te hard rijden voor veel aanrijdingen zorgt.

Van plaats wisselen

Hagenaars die vinden dat het verkeer in hun buurt te hard rijdt, kunnen snelheidsmeters aanvragen. Als de plek geschikt is, wordt er een snelheidsmeter geplaatst. De gemeente heeft een lijst met 180 plekken waar de meters kunnen staan. Tussen die locaties wisselen zestig slimme meters steeds van plaats. "Als een snelheidsmeter lang op dezelfde plek staat, raken mensen eraan gewend. De mensen gaan dan toch weer te hard rijden", legt de gemeente op haar website uit.

De meters passen bij de andere maatregelen die de gemeente neemt om de verkeersveiligheid te verhogen: het plaatsen van drempels, wegen herindelen en 30 kilometer per uur-zones instellen.

Bron: Gemeente Den Haag

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »

Slim regenwaterbeheer in de stad: maatwerk op het terrein van Weberei Conrad in Lörrach

21 aug om 08:00 uur

Hoe vang je regenwater op in een volledig verhard stedelijk gebied, zonder het riool te overbelasten? Die vraag…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van pionieren naar professionaliseren in de circulaire openbare ruimte

19 aug om 14:18 uur

Circulariteit is al jaren een veelbesproken thema in de wereld van de openbare ruimte. Maar wat betekent het nu…

Lees verder »
descriptionArtikel

Praktische tips uit Gelderland voor circulaire vervanging bruggen

15 aug om 13:50 uur

De provincie Gelderland wil in 2050 volledig circulair zijn. Bij het vervangen van bruggen kiest de provincie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Mijn Plek: proefparkeervak in Hoorn

12 aug om 08:00 uur

Mark Deckers heeft als projectleider Circulaire Economie bij de gemeente Hoorn circulariteit en duurzaamheid…

Lees verder »
descriptionArtikel

Fietsenrek Toekan: duurzaam en toekomstgericht

7 aug om 08:45 uur

Erdi levert een bijdrage aan duurzame stedelijke ontwikkeling door middel van een eigen productielijn. Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toegankelijke fietspaden: ruimte voor verandering

5 aug om 08:26 uur

De fiets is de afgelopen tien jaar in vele opzichten veranderd. Waar vroeger de keuze vaak niet verder ging dan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Circulair werken begint niet bij de afvalbak, maar aan de tekentafel

29 jul om 09:00 uur

Nederland heeft grote ambities: in 2050 moet onze economie volledig circulair zijn. De openbare ruimte speelt…

Lees verder »