Utrecht vraagt bewoners mee te denken over ontwerp stadspark

maandag 6 maart 2023
De gemeente Utrecht gaat een nieuw ontwerp maken voor Park Paardenveld in het noorden van de binnenstad en vraagt inwoners hierover mee te denken via een online platform. 

Park Paardenveld is onderdeel van het Singelpark, dat de groene ring rondom de Utrechtse binnenstad vormt en verschillende stadsparken kent. Het Park Paardenveld is nu nog erg stenig en geen volwaardig stadspark. Het moet straks voor jong en oud een fijne plek zijn om te ontspannen, te sporten, elkaar te ontmoeten en te genieten van natuurgroen: een park dat verbonden is met de stad, waar de mensen zich veilig voelen, dat toegankelijk is en mens, plant en dier gebruiken, waar mensen  in alle seizoenen gebruik van maken en waar veel verschillende soorten planten en dieren leven.  

Het nieuwe ontwerp moet samen met de gebruikers van het park gemaakt worden. De resultaten van een online vragenlijst op het zogeheten Denk Mee-platform worden gebruikt in ontwerpsessies met betrokken bewoners, ondernemers en gebruikers van het park. 

Tijdelijke aanpassingen in tussentijd

"Het toekomstige stadspark Paardenveld moet een park worden waar echt alle Utrechters van gaan houden. Dat kan alleen maar als zoveel mogelijk mensen hun mening laten horen over wat we in hun ogen als gemeente het beste met het park en de omgeving kunnen doen", zegt wethouder Eelco Eerenberg van Ruimelijke Ordening op de website van de gemeente. 

De uitvoering van de herinrichting staat gepland voor het voorjaar of najaar van 2024. Om het park in de tussentijd levendig te houden, wil de gemeente activiteiten in het park organiseren. Om dit mogelijk te maken en er nu al een fijnere plek van te maken, worden er voor deze zomer al enkele aanpassingen gedaan. Zo verdwijnen er parkeerplekken, wordt bestaande verharding weggehaald en groen toegevoegd. Verder komt er meer ruimte voor een terras op de begane grond van de parkeergarage. 

-> Meer informatie over het project staat op www.utrecht.nl/parkpaardenveld.

Park Paardenveld

bron: Gemeente Utrecht

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Toegang tot openbaar sanitair niet als zwakke schakel, maar als recht voor iedereen

30 dec om 08:24 uur

In een land dat fietsen en buitenleven stimuleert, blijft toegang tot openbare toiletten een zwakke schakel. In…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bewegen als bouwsteen van de stad 

29 dec om 09:02 uur

Thijs van Spaandonk is sinds begin 2025 een van de twee nieuwe Rijksadviseurs van het College van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bewegen voor iedereen: de openbare ruimte als uitnodiging

24 dec om 09:00 uur

Denise Janmaat beweegt zich dagelijks door steden en wijken met een dubbele pet op: als adviseur…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gijsbrecht van Amstelstraat in Hilversum maakt plaats voor ruimte en sfeer

23 dec om 08:41 uur

Wat ooit een krappe en onoverzichtelijke winkelstraat was, is na een intensief herinrichtingsproces veranderd…

Lees verder »
flash_onNieuws

Derde magazine Ruimte voor Bewegen van 2025 is live!

18 dec om 09:12 uur

De nieuwe editie van Ruimte voor Bewegen is gepubliceerd. In dit digitale magazine staat de inrichting van de…

Lees verder »
flash_onNieuws

RIVM publiceert vuistregels voor inrichten gezonde leefomgeving

18 dec om 08:00 uur

Voor zaken als bewegen, groen en ontmoeten ontbreken harde ruimtelijke normen, wat hun positie in beleid en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onderzoek brengt hindernissen én aanbevelingen om in openbare ruimte te bewegen in kaart

15 dec om 08:30 uur

Hoe beweegvriendelijk is de Nederlandse openbare ruimte eigenlijk? Het Mulier Instituut onderzocht in opdracht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw dorpshart Haamstede nodigt uit tot verblijven

1 dec om 07:53 uur

Waar auto’s ooit de toon zetten, klopt nu een dorpshart dat mensen vasthoudt. Met een lange adem, een breed…

Lees verder »