Amsterdamse Houthaven wordt toplocatie kantoren

woensdag 16 oktober 2019
timer 2 min
Vervoer en opslag hout bij Amsterdamse Houthaven maakt plaats voor de creatieve industrie, mode, ontwerp en IT.  

Aan de Danzigerkade, tussen de Nieuwe Houthaven en de Minervahaven, zijn de boomstammen opgevolgd door stijlvolle kantoorpanden. Eigenaar Heren2 zag nieuwe kansen op de rommelige landtong en zette er gebouwen neer, aantrekkelijk voor veeleisende huurders.

 

PVH, eigenaar van modemerken als Tommy Hilfiger en Calvin Klein huurt er drie. Huurders van dat niveau vragen om een buitenruimte van niveau. Afsplitsing Dames2 nam voor Heren2 het project voor ontwerp en uitvoering van de buitenruimte op zich. Het streven was, aldus projectmanager Lies Schaberg, een ontwerp dat op het netvlies gebrand bleef voor een ruimte waar mensen zich graag ontspannen. De opdracht ging naar het Haagse ontwerpbureau Sant en Co.

Groen en steen vinden elkaar 

Landschapsarchitect Sander Singor zocht naar de menselijke maat in de industriële omgeving rond de Danzigerkade en de chique verfijndheid die de klasse van de huurders spiegelt. Hij vond die in een combinatie van groene duinen op een vloer in het klassiek visgraatpatroon van Engels parket, gelegd met stenen van Metten Stein+Design. Op de groene ‘lenzen’ – kleine heuvels – staan vaste planten, bomen en siergrassen. Op het centrale plein bieden hogere duinen luwte. De bestrating en het patroon van groen lopen tot en met de kaderanden, wat de openheid en toegankelijkheid vergroot.

 

Mensen kunnen overal wandelen: de kade is een geliefde plek geworden. Sander koos voor kleur- en textuurcontrasten in de variatie van geslepen, Samtiert en fijngewassen steenoppervlakken. Sterk kleureffect is verder geoptimaliseerd door een gericht gebruik van Metten’sCleanTop Technology. De ontwerper prijst achteraf de kleurcontrasten en de levendigheid door de variatie in de structuur van de stenen. Ook de projectmanager is blij met het resultaat “zeker sinds het groen aangeslagen is.” 

 

Dit artikel is verschenen in Straatbeeld 04/2019. Lees meer van Straatbeeld in onze bibliotheek.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

De echte prijs van straatmeubilair blijkt pas later

24 jul om 09:11 uur

Een goedkope afvalbak die na tien jaar alweer vervangen moet worden. Een duurzamer alternatief dat twintig jaar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van rommelig plein naar kloppend hart van Castricum

23 jul om 08:29 uur

Zeven of acht verschillende soorten bestrating op één plein. Weinig groen, versleten tegels, en een inrichting…

Lees verder »
descriptionArtikel

Delft moet kiezen: niet alles past meer op straat

22 jul om 13:21 uur

Delft groeit van 110.000 naar 123.000 inwoners. De openbare ruimte groeit niet mee. Meer groen, betere…

Lees verder »

Van Haersmapark in Drachten in oude glorie hersteld

21 jul om 15:11 uur

Na een ingrijpende renovatie is het Van Haersmapark in Drachten officieel heropend. Het park kreeg een…

Lees verder »
descriptionArtikel

De totaalervaring van de speelplek het Boegpad in Gouda-Noord

21 jul om 10:00 uur

In de rubriek 'Mijn Plek' laat Straatbeeld professionals uit de openbare ruimte hun favoriete plek zien. Deze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het ambitieweb als kompas bij waardegedreven werken in Nijmegen 

17 jul om 10:47 uur

De ruimte in Nederlandse steden raakt op. Waar gemeenten vroeger nog op braakliggende grond konden bouwen, gaat…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe fietspadelementen redden monumentale beukenlaan in Rheden

16 jul om 11:01 uur

Een schitterende laan vol beukenbomen, maar een fietspad dat steeds hobbeliger werd - dat was de situatie op de…

Lees verder »

IJslander viert 30-jarig bestaan bij even oud speeltoestel in Zwolle

9 jul om 08:55 uur

IJslander, dat 30 jaar geleden begon in Oldebroek en uitgroeide tot een bedrijf dat wereldwijd complete speel-…

Lees verder »