Een toegankelijk Nijmegen voor iedereen: van CAD naar stoepkrijt 

donderdag 16 november 2017
timer 1 min
Gemeenten hebben wettelijk gezien de licht om de stad toegankelijk te maken voor iedereen. Maar hoe pak je dat het beste aan? Nijmegen doet het stapsgewijs en vertelt over deze werkwijze op het Nationaal Congres Beheer Openbare Ruimte.

Hoe krijg je in het werk gerealiseerd dat de openbare ruimte toegankelijk wordt? Nijmegen geeft tijdens het Nationaal Congres Beheer Openbare Ruimte, op 23 november in Tilburg, een kijkje in de keuken van beleidsvorming in co-creatie met gebruikers: ouderen en mensen met een beperking. Achter de tekentafel vandaan, ervaringsdeskundigen wijzen de weg. Elke interventie in de openbare ruimte kan zo maar een nieuw obstakel opleveren, een kleine aanpassing kan zo maar bijdragen aan een betere toegankelijkheid. Hoe krijg je je collega’s binnen de gemeentelijke organisatie mee in dit bewustzijn? 

 

De sessie wordt gegeven door Vincent Meijers, senior beleidsmedewerker Openbare Ruimte Gemeente Nijmegen en Jeroen van Dijk, (vrijwel) blind geworden stedenbouwkundige.

 

Kijk voor meer informatie op www.ncbor.nl

Meer artikelen met dit thema

IJslander viert 30-jarig bestaan bij even oud speeltoestel in Zwolle

9 jul om 08:55 uur

IJslander, dat 30 jaar geleden begon in Oldebroek en uitgroeide tot een bedrijf dat wereldwijd complete speel-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimte en licht: toegankelijkheid onder alle omstandigheden

8 jul om 11:26 uur

Een openbare ruimte is pas echt toegankelijk wanneer die onder verschillende omstandigheden bruikbaar blijft.…

Lees verder »

Een groene ontmoetingsplek in binnenstad Oosterhout

6 jul om 13:15 uur

Het Arendsplein in Oosterhout is herontwikkeld tot een groene en aantrekkelijke ontmoetingsplek in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Young professional in de openbare ruimte: Jesse Tromp

6 jul om 07:36 uur

Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe generatie gaande. Straatbeeld geeft ter inspiratie in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Amsterdam maakt werk van veiligheid in onderdoorgangen

2 jul om 09:04 uur

Donkere onderdoorgangen, lange zichtlijnen zonder ontsnappingsmogelijkheden en verblindende verlichting: voor…

Lees verder »
rrr
descriptionArtikel

Openbare verlichting in Hengelo: besparing én beleving

1 jul om 09:00 uur

Hoewel in Hengelo pas 60 procent van de openbare verlichting slim en verled is, heeft de gemeente toch al de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het Amadeiroplein: een plein dat het verleden respecteert en de toekomst verlicht

29 jun om 09:00 uur

Johny Schellings is senior specialist openbare verlichting bij de gemeente 's-Hertogenbosch. Zijn favoriete…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo helpt handreiking gemeenten bij transformatie naar beweegvriendelijke naoorlogse wijken

24 jun om 11:42 uur

Integreren van beweegvriendelijkheid in de herontwikkeling van naoorlogse wijken, dat is niet eenvoudig en…

Lees verder »