Amsterdamse Houthaven wordt toplocatie kantoren

woensdag 16 oktober 2019
timer 2 min
Vervoer en opslag hout bij Amsterdamse Houthaven maakt plaats voor de creatieve industrie, mode, ontwerp en IT.  

Aan de Danzigerkade, tussen de Nieuwe Houthaven en de Minervahaven, zijn de boomstammen opgevolgd door stijlvolle kantoorpanden. Eigenaar Heren2 zag nieuwe kansen op de rommelige landtong en zette er gebouwen neer, aantrekkelijk voor veeleisende huurders.

 

PVH, eigenaar van modemerken als Tommy Hilfiger en Calvin Klein huurt er drie. Huurders van dat niveau vragen om een buitenruimte van niveau. Afsplitsing Dames2 nam voor Heren2 het project voor ontwerp en uitvoering van de buitenruimte op zich. Het streven was, aldus projectmanager Lies Schaberg, een ontwerp dat op het netvlies gebrand bleef voor een ruimte waar mensen zich graag ontspannen. De opdracht ging naar het Haagse ontwerpbureau Sant en Co.

Groen en steen vinden elkaar 

Landschapsarchitect Sander Singor zocht naar de menselijke maat in de industriële omgeving rond de Danzigerkade en de chique verfijndheid die de klasse van de huurders spiegelt. Hij vond die in een combinatie van groene duinen op een vloer in het klassiek visgraatpatroon van Engels parket, gelegd met stenen van Metten Stein+Design. Op de groene ‘lenzen’ – kleine heuvels – staan vaste planten, bomen en siergrassen. Op het centrale plein bieden hogere duinen luwte. De bestrating en het patroon van groen lopen tot en met de kaderanden, wat de openheid en toegankelijkheid vergroot.

 

Mensen kunnen overal wandelen: de kade is een geliefde plek geworden. Sander koos voor kleur- en textuurcontrasten in de variatie van geslepen, Samtiert en fijngewassen steenoppervlakken. Sterk kleureffect is verder geoptimaliseerd door een gericht gebruik van Metten’sCleanTop Technology. De ontwerper prijst achteraf de kleurcontrasten en de levendigheid door de variatie in de structuur van de stenen. Ook de projectmanager is blij met het resultaat “zeker sinds het groen aangeslagen is.” 

 

Dit artikel is verschenen in Straatbeeld 04/2019. Lees meer van Straatbeeld in onze bibliotheek.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Soms flexibel, soms vast: hoe kiest u de juiste kleurtemperatuur?

1 mei om 10:00 uur

Steeds vaker is de vraag niet óf u goed verlicht, maar hóé u dat doet. Kiest u voor maximale controle en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Furns: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 08:36 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontwikkelde Den Haag samen met de markt een armaturenfamilie

28 apr om 08:19 uur

Den Haag krijgt een herkenbare eigen armaturenfamilie en koos daarvoor niet de gebaande aanbestedingsroute. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onzichtbare verkoeling langs de Nieuwe Mark

24 apr om 09:10 uur

De heringerichte Nieuwe Mark in Breda krijgt een bijzondere toevoeging: een vrijwel onzichtbaar…

Lees verder »
flash_onNieuws

Utrecht zoekt ontwerpers voor nieuwe uitstraling elektriciteitshuisjes

23 apr om 08:38 uur

Utrecht start een ontwerpwedstrijd voor een nieuwe uitstraling van elektriciteitshuisjes in de binnenstad. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

In Singelpark Oldenzaal komen middeleeuwse stadsgeschiedenis en klimaatadaptatie samen

22 apr om 09:44 uur

Oldenzaal krijgt stap voor stap een binnenstad waarin je het verleden niet alleen ziet, maar ook echt ervaart.…

Lees verder »