Madeliefjes voor de oude basisschool van Anne Frank

vrijdag 3 mei 2024

Het schoolplein van de Anne Frank 6e Montessorischool in Amsterdam, de basisschool die de beroemde dagboekschrijfster tussen 1934 en 1941 bezocht, is onlangs opgefleurd met twaalf gigantische madeliefjes.

De madeliefjes - vermoedelijk de lievelingsbloemen van Anne - staan op een nieuw speelterrein voor de leerlingen, een ruimte die voorheen werd gedomineerd door auto's. CM3 custom-made is (mede)verantwoordelijk voor het design van deze eyecatcher en de realisatie.  

Omdat er weinig ruimte is op het schoolplein bedacht Szymon Michalski, de landschapsarchitect van de gemeente Amsterdam, de madeliefjes. De bloemen gaan flink (3 en 3,5 meter) de hoogte in en geven een speels en ruimtelijk effect. CM3 custom-made dacht mee in het ontwerp en verzorgde de esthetische & technische engineering. De masten zijn gemaakt van thermisch verzinkt staal met groene poedercoating. De bloemen bestaan uit wit en geel gepoedercoat aluminium en zijn met de hand gebogen, waardoor ieder exemplaar uniek is. Dit jaar zijn de madeliefjes door ons op het schoolplein geplaatst tussen het innovatieve en waterdoorlatende straatwerk.       

CM3 custom-made 
’s-Hertogenbosch 
073 – 200 11 15 
cm3-custommade.nl 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vooruitkijken loont, zeker als het gaat om toegankelijkheid

29 okt om 13:37 uur

Bij het ontwerpen en inrichten van de openbare ruimte komt veel kijken. Er spelen talloze belangen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Middelburg geeft openbare ruimte een nieuwe ziel

27 okt om 09:55 uur

Hoe ziet de openbare ruimte van de toekomst eruit? In Middelburg draait het antwoord hierop niet alleen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brouwerspoort geeft centrum Veenendaal nieuwe dimensie

24 okt om 08:59 uur

Het gebied aan de oostkant van het centrum van Veenendaal was volgens Jeroen Feskens eind vorige eeuw ‘een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Technisch probleem leidt tot complete metamorfose van Bagijnhof Delft

6 okt om 10:07 uur

Wat ooit een stenig en waterrijk zorgenkind was, is veranderd in een groene en levendige plek waar bewoners…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deelawards voor Nijmegen, Den Haag en Wageningen

30 sep om 14:33 uur

Duurzame mobiliteit bepaalt steeds meer het straatbeeld in steden. Deelmobiliteit draagt daarbij bij aan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe Nijmeegse straten een andere invulling van hun parkeerruimte ervaren

21 sep om 13:52 uur

De auto die moet wijken voor groen, ontmoeten en spelen. Het is steeds vaker een punt van discussie als…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eindeloze mogelijkheden voor de inrichting en verlichting van de buitenruimte

20 sep om 13:41 uur

Van levendige pleinen en groene woonwijken tot sfeervol verlichte stadscentra en parken of functionele…

Lees verder »