Madeliefjes voor de oude basisschool van Anne Frank

vrijdag 3 mei 2024

Het schoolplein van de Anne Frank 6e Montessorischool in Amsterdam, de basisschool die de beroemde dagboekschrijfster tussen 1934 en 1941 bezocht, is onlangs opgefleurd met twaalf gigantische madeliefjes.

De madeliefjes - vermoedelijk de lievelingsbloemen van Anne - staan op een nieuw speelterrein voor de leerlingen, een ruimte die voorheen werd gedomineerd door auto's. CM3 custom-made is (mede)verantwoordelijk voor het design van deze eyecatcher en de realisatie.  

Omdat er weinig ruimte is op het schoolplein bedacht Szymon Michalski, de landschapsarchitect van de gemeente Amsterdam, de madeliefjes. De bloemen gaan flink (3 en 3,5 meter) de hoogte in en geven een speels en ruimtelijk effect. CM3 custom-made dacht mee in het ontwerp en verzorgde de esthetische & technische engineering. De masten zijn gemaakt van thermisch verzinkt staal met groene poedercoating. De bloemen bestaan uit wit en geel gepoedercoat aluminium en zijn met de hand gebogen, waardoor ieder exemplaar uniek is. Dit jaar zijn de madeliefjes door ons op het schoolplein geplaatst tussen het innovatieve en waterdoorlatende straatwerk.       

CM3 custom-made 
’s-Hertogenbosch 
073 – 200 11 15 
cm3-custommade.nl 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Verkeersveiligheid als vliegwiel voor een leefbaardere Vetkamp in Nijkerk

16 okt om 09:50 uur

Tienduizend motorvoertuigen per dag, ontbrekende zebrapaden en fietsers naast vrachtwagens. De Vetkamp in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer licht alleen maakt de straat niet automatisch veiliger

15 okt om 11:47 uur

Na een incident in de openbare ruimte klinkt al snel de roep om meer licht. Begrijpelijk, maar niet altijd…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stijlvol pauzeren bij The Wall Utrecht: een buitenbank op maat

14 okt om 10:03 uur

Langs de A2 staat een gebouw dat zich niet laat negeren: The Wall Utrecht. Felrood, uitgesproken en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Slimmer bestraten met mechanische verwerking van straatbakstenen

13 okt om 10:00 uur

Mechanisch bestraten wordt steeds vaker de standaard in de openbare ruimte. Deze verwerkingsmethode is…

Lees verder »
descriptionArtikel

BUCH Bewust maakt circulariteit concreet

13 okt om 09:00 uur

Circulaire economie is een vertrouwd begrip, maar de vertaling naar de praktijk blijft weerbarstig. De BUCH-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van ontwerp tot plaatsing: maatwerkpergola voor het Theo van Goghpark

12 okt om 08:55 uur

In het Theo van Goghpark op IJburg is een nieuwe inclusieve speelplaats gerealiseerd, waarin verschillende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Als de stad niet breder kan, moet het groen de gevel op

9 okt om 08:06 uur

De stad wordt dichter, warmer en drukker, en de vraag naar groen groeit mee: voor verkoeling, biodiversiteit en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arendsplein in Oosterhout: gewaagde keuze levert plein op dat voelt als eigen tuin

8 okt om 10:00 uur

Miriam Kierkels-Stoop werkt al zeventien jaar bij de gemeente Oosterhout, waar ze al tijdens haar hbo-…

Lees verder »