Ontmoeten op een natuurlijke manier

vrijdag 20 september 2024

Wooncomplex De Baak in Amsterdam is gebouwd om het maken van verbinding te stimuleren. Door de uitstraling van het gebouw, de indeling en de gemeenschappelijke voorzieningen: alles is zo ontwikkeld dat je elkaar kunt ontmoeten op een natuurlijke en laagdrempelige manier… van de tuin tot de entree van het complex, tot de voordeur van je eigen woning.  

De indeling van de binnen- en de buitenruimte is zo gemaakt dat er vrijwel geen ‘verloren plekken’ zijn; de ruimtes worden optimaal en duurzaam benut. Het complex ligt in een park dat zo is ontworpen dat ook hier ontmoetingen op een natuurlijke manier gemakkelijk worden gemaakt. Het park is een logisch geheel met verbindende tuinkamers, stepping stones en fijne zitelementen. 

CM3 custom-made realiseerde de deels gebogen zitelementen van FSC Cumaru hout met verlichting in de plinten en de zelfsluitende looppoorten die toegang bieden tot de tuinkamers. De samenwerking met Flux Landscape Architecture verliep zo prettig dat CM3 custom-made daarna ook de deinende mijmerplekken realiseerde. Onder de overkappingen met zonnepanelen (weer een voorbeeld dat geen enkele plek onbenut blijft) hangen romantische duo schommels en eenpersoons ‘hangplekken’. Hier kunnen buren zacht schommelend en ongedwongen in gesprek met elkaar. 

CM3 custom-made 
’s-Hertogenbosch 
073  200 11 15 
cm3-custommade.nl

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Onzichtbare verkoeling langs de Nieuwe Mark

24 apr om 09:10 uur

De heringerichte Nieuwe Mark in Breda krijgt een bijzondere toevoeging: een vrijwel onzichtbaar…

Lees verder »
flash_onNieuws

Utrecht zoekt ontwerpers voor nieuwe uitstraling elektriciteitshuisjes

23 apr om 08:38 uur

Utrecht start een ontwerpwedstrijd voor een nieuwe uitstraling van elektriciteitshuisjes in de binnenstad. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

In Singelpark Oldenzaal komen middeleeuwse stadsgeschiedenis en klimaatadaptatie samen

22 apr om 09:44 uur

Oldenzaal krijgt stap voor stap een binnenstad waarin je het verleden niet alleen ziet, maar ook echt ervaart.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe één groen schoolplein voor de hele stad verschil kan maken

20 apr om 08:21 uur

Een groen schoolplein lijkt een kleine ingreep, maar kan tegelijk hittestress verminderen, regenwater opvangen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimte voor water, ruimte voor verbeelding

17 apr om 09:25 uur

Herman Reezigt is stedenbouwkundige en partner bij BURO MA.AN. In deze column stelt hij de vraag hoe we opnieuw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Alphen aan den Rijn meet tien jaar lang hoe groen binnenstad afkoelt

16 apr om 09:05 uur

Alphen aan den Rijn wil de binnenstad op hete dagen 8 tot 10 graden koeler maken door fors te vergroenen.…

Lees verder »
flash_onNieuws

Alkmaar finalist World Green City Awards 2026

16 apr om 08:49 uur

Alkmaar is genomineerd voor de AIPH World Green City Awards 2026. Met de inzending Like Alkmaar behoort de stad…

Lees verder »
descriptionArtikel

Klimaatadaptatie begint bij de kleine bui

13 apr om 11:28 uur

In het debat over klimaatadaptatie gaat veel aandacht uit naar extreme stortbuien. Begrijpelijk, want in korte…

Lees verder »