Spelen en bewegen essentieel voor kinderen in ontwikkeling

maandag 27 september 2021
timer 2 min
Speciaal om de verbeelding en rollenspel bij kinderen te stimuleren, heeft BOERplay een nieuw inrichtingsconcept gelanceerd voor fantasierijk spelen, dat ondersteund wordt door de nieuwe speeltoestellen van Figura Play.

Voor kinderen is spelen en bewegen essentieel om zich te ontwikkelen; sensomotorisch, sociaal-emotioneel en cognitief. In de eerste zeven jaar van een kind wordt 95 procent van de hersenstructuur gelegd. Deze vormt de basis voor de verdere ontwikkeling. Om de ontwikkeling van kinderen te stimuleren is het belangrijk om ze uit te dagen, veel te bewegen en te stimuleren om de eigen grenzen te verleggen en nieuwe ervaringen op te doen. En dus te leren. Buitenspelen draagt bij aan de ontwikkeling van kinderen.  

Fantasierijk spelen 

Het inrichtingsconcept voor fantasierijk spelen biedt een totaalpakket aan mogelijkheden om fantasierijk spelen op speelplekken aan te moedigen. Met een goede balans tussen een aantrekkelijke, kleurrijke en tot de verbeelding sprekende speelomgeving en voldoende ruimte voor eigen interpretatie en fantasie. Voor nóg meer speelplezier en prikkeling van de fantasie met rollenspel en verbeeldingskracht. Het brede assortiment aan kleurrijke, speelse en gethematiseerde toestellen van Figura Play helpt kinderen met het verzinnen van eigen verhalen.  

Boerplay

Inclusief spelen 

Door de speelse details en het rijke aanbod aan speelaanleidingen is er elke keer weer iets nieuws te ontdekken. Om alleen te spelen, maar ook om samen met andere kinderen avonturen te beleven. Met gemakkelijk toegankelijke opgangen en speelwaarde op elk hoogteniveau. Ideaal voor de inrichting van samenspeelplekken en het bevorderen van een inclusieve speelomgeving. Ook hebben de sets van Figura Play diverse interactieve elementen die je kunt zoeken en activeren middels een app op je telefoon. Zo wordt samen spelen, met vriendjes of met je ouders, nog leuker. Ontdek en beleef nog meer speelplezier met de nieuwe fantasierijke speelsets van Figura Play. 
 
Ook op zoek naar een invulling voor een gethematiseerde speelplek of een samenspeelplek waar kinderen hun fantasie de vrije loop kunnen laten? Neem contact op voor een advies op maat. 
 
BOERplay 
Nieuwendijk  
www.boerplay.com 
0183 – 40 23 66 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Kinderen en volwassenen in de buitenruimte: hoe vinden we de balans?

23 okt om 10:00 uur

Ruimte voor de Jeugd bracht dit jaar de essaybundel "Meer spelen, gezond opgroeien – Het recht op spelen borgen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van ontwerp tot plaatsing: maatwerkpergola voor het Theo van Goghpark

12 okt om 08:55 uur

In het Theo van Goghpark op IJburg is een nieuwe inclusieve speelplaats gerealiseerd, waarin verschillende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe integreer je beweegvriendelijkheid in de herontwikkeling van naoorlogse wijken?

6 okt om 10:00 uur

Veel naoorlogse wijken staan de komende jaren voor een ingrijpende transformatie. Opgaven op het gebied van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marktplein Hardenberg: eerst iedereen aan tafel, dan pas een schep in de grond

2 okt om 07:55 uur

Het Marktplein was nog geen dag open, toen er al dertig kinderen in de fonteinen stonden te spetteren, terwijl…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samen spelen is nog lang niet in elke gemeente mogelijk

29 sep om 11:51 uur

Een speelplek waar een kind in een rolstoel gewoon mee kan doen met de rest van de buurt: in bijna de helft van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heusden vervangt 150 speeltuintjes door ruim 100 beweeg- en ontmoetplekken

28 sep om 10:00 uur

Waar in Heusden nu nog speeltoestellen voor basisschoolkinderen op plat gemaaid gras staan, komen de komende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten zetten de voetganger steeds vaker op één, maar waar is de data?

23 sep om 11:05 uur

Steeds meer gemeenten omarmen het STOMP-principe en willen de voetganger centraal zetten. Toch ontbreekt vaak…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimtemakersindex maakt BOSS concreet en toepasbaar

22 sep om 15:00 uur

"In gelul kun je niet wonen." Met die uitspraak zette de Amsterdamse oud-wethouder Jan Schaefer ooit haarscherp…

Lees verder »