Biobased verkeersbord gemaakt van lokale reststromen

dinsdag 21 september 2021
timer 2 min
Nabasco®Sign is ons biobased verkeersbord dat bestaat uit Nederlands riet, kalk en hars. Er wordt bij de vervaardigingvan Nabasco®Signverkeersborden gebruik gemaakt van lokale natuurlijke reststromen. Grondstoffen die niet ten koste gaan van biodiversiteit of voedselproductie en niet van de andere kant van de wereld komen.

Gemeenten spelen een belangrijke rol bij het duurzaam inrichten van de publieke ruimte. Om de transitie naar duurzaam inkopen te ondersteunen, is Nabasco®Sign ontwikkeld. Belangrijk daarbij was dat ons duurzame alternatief geen concessies op gebied van kwaliteit en uitstraling mocht betekenen. Nabasco is een thermohardend composiet. Dit wil zeggen dat het bord niet vervormt. Problemen met de hechting van het folie zijn hierdoor uitgesloten.  

Bij de productie ontstaat geen afval. Na gebruik is het bord weer tot grondstof voor nieuwe Nabasco verkeersborden te verwerken. 100 procent circulair dus. Nabasco®Sign verkeersborden voldoen aan NEN-EN12899-1 en NEN-3381:2020, zijn  VNVF duurzaamheidsklasse Level II (zilver) geclassificeerd en beschikken over het Cradle-to-Cradle Bronze certificaat. 

Met Nabasco®Sign koopt u een milieuvriendelijk en kwalitatief hoogwaardig verkeersbord. Een bewuste keuze richting een duurzamere leefomgeving!  

POL Heteren bv 
Standnummer: 3.4.43 
https://nabascosign.nl/ 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Ruimte voor water, ruimte voor verbeelding

17 apr om 09:25 uur

Herman Reezigt is stedenbouwkundige en partner bij BURO MA.AN. In deze column stelt hij de vraag hoe we opnieuw…

Lees verder »
flash_onNieuws

Alkmaar finalist World Green City Awards 2026

16 apr om 08:49 uur

Alkmaar is genomineerd voor de AIPH World Green City Awards 2026. Met de inzending Like Alkmaar behoort de stad…

Lees verder »
descriptionArtikel

Klimaatadaptatie begint bij de kleine bui

13 apr om 11:28 uur

In het debat over klimaatadaptatie gaat veel aandacht uit naar extreme stortbuien. Begrijpelijk, want in korte…

Lees verder »
flash_onNieuws

Sport en bewegen als vast onderdeel van ruimtelijke ordening

10 apr om 09:01 uur

Sport, bewegen en spelen krijgen een formele plek in de ruimtelijke ordening. Met de instemming van de Tweede…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arnhem maakt serieus werk van klimaatadaptatie

10 apr om 08:25 uur

Toen na een extreme regenbui in 2014 zelfs roeibootjes door Arnhemse straten voeren, werd één ding duidelijk:…

Lees verder »
eee
descriptionArtikel

Young professional in de openbare ruimte: Nina Zandbergen

9 apr om 12:00 uur
Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe generatie gaande. Straatbeeld geeft ter inspiratie in…
Lees verder »
descriptionArtikel

Verkeersveilige schoolomgevingen vragen om meer dan een drempel

9 apr om 11:26 uur

Hoe richt je een schoolomgeving zo in dat kinderen zich veilig kunnen verplaatsen én gedrag daadwerkelijk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe 'groene hartslag' brengt de Veluwe terug in Ede

3 apr om 09:00 uur

Het centrum van Ede kreeg in het verleden te maken met toenemende leegstand, mede door uitbreiding en de…

Lees verder »