Groen als onmisbaar element bij de inrichting van de openbare ruimte

dinsdag 29 augustus 2017
timer 2 min
‘Bloemen houden van mensen’ is al jaren dé slogan die mensen er meer toe moet bewegen om bloemen en planten in huis te halen. Ook in de openbare ruimte zijn groen en bloemen zeer belangrijk voor de uitstraling van de openbare ruimte. Het beheer kan kostbaar en tijdrovend zijn, maar dat hoeft niet!

In het buitenland, kijk bijvoorbeeld naar Frankrijk, blinken steden en dorpen uit in het letterlijk opfleuren van de openbare ruimte. In Nederland ziet men ook steeds meer de toegevoegde waarde van bloemen en planten. Buro Mien Ruys is een tuin- en landschapsarchitectenbureau met een specialisatie in beplanting. De laatste jaren steeds meer gericht op onderhoudsarme en kleurrijke beplantingen voor het openbaar groen. Samen met de Enk Groen en Golf en Boot & Dart is Buro Mien Ruys partner voor het concept Zorgeloos Groen, dat tijdens de Dag van de Openbare Ruimte gepresenteerd wordt op Het Plein. “In samenspraak met Carien van Boxtel, die het ontwerp oor de inrichting van Het Plein maakt, verzorg ik de beplantingssamenstelling volgens het Zorgeloos Groen concept”, vertelt Scholma. “Samenwerking gaat altijd over kennis delen en krachten bundelen. Daar wordt kennis en creativiteit gedeeld waardoor het resultaat meer is dan de som der delen”, motiveert Scholma haar bijdrage.

 

De bijdrage van Buro Mien Ruys, een gerenommeerd speler op het gebied van landschapsarchitectuur, benadrukt het belang van groen in de openbare ruimte, zeker nu steden en dorpen geconfronteerd worden met zaken als hittestress en klimaatadaptatie. Waarom niet het nuttige met het aangename verenigen en van de openbare ruimte een kleurig geheel maken!

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Zo geeft Rotterdam biodiversiteit handen en voeten

30 jan om 10:35 uur

Het vergroten van de biodiversiteit hoeft niet te wachten op nieuwe parken of grote investeringen. Juist in het…

Lees verder »
flash_onNieuws

Gemeenten krijgen handvatten om vergroening duurzaam te financieren

29 jan om 08:59 uur

Steeds meer Nederlandse gemeenten willen hun openbare ruimte klimaatbestendiger en groener maken, maar…

Lees verder »
flash_onNieuws

Satellietdata helpt steden de openbare ruimte slimmer te beheren

26 jan om 11:15 uur

Steden staan onder steeds grotere druk: meer inwoners, klimaatverandering en verouderde infrastructuur vragen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Transitie Rotterdamse openbare ruimte in zeven foto's

26 jan om 10:00 uur
De openbare ruimte staat onder druk door klimaat, mobiliteit en verdichting. Hoe Rotterdam inspeelt op deze…
Lees verder »
descriptionArtikel

Integraal beleid zorgt voor nieuwe mindset bij inrichting en beheer Edese openbare ruimte

23 jan om 10:00 uur

Ambities te over, de ruimte beperkt. Het klinkt iedere gemeente bekend in de oren en in Ede is dat niet anders…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Beheerders, kijk vooruit naar overmorgen’

23 jan om 09:44 uur

Behoudend en operationeel: dat is vaak het beeld van het beheer van de openbare ruimte. Wie echter met Eline…

Lees verder »
descriptionArtikel

30 jaar Recyfix: duurzame afwateringsoplossingen voor stedelijke infrastructuur

21 jan om 14:07 uur

Al drie decennia is Recyfix een vertrouwd element in straten, pleinen en andere infrastructuurprojecten. Toch…

Lees verder »
descriptionArtikel

To infinity… and beyond!

19 jan om 10:50 uur

Esther Philipsen is kenniswerker fysieke leefomgeving bij CROW en houdt zich dagelijks bezig met…

Lees verder »