Ameland kijkt uit naar frisse entree

woensdag 1 februari 2017
timer 2 min
Het eerste dat toeristen van Ameland zien is de haven in Nes. Zaak dus dat de haven oogt als een visitekaartje. Daarom gaat de veerdam de komende maanden uitgebreid op de schop.

De veerdam, met daaraan verbonden de veerdienst, het openbaar vervoer, de taxidienst en het fiets- en voetgangersverkeer, is enigszins verouderd. Dertig jaar geleden waren er voor het laatst werkzaamheden in de haven van Nes. “De haven heeft een wat verouderde ambiance”, vertelt Henk Stuurman namens de gemeente Ameland.

Infrastructuur opgefrist

De infrastructuur op en rondom de veerdam wordt opgefrist. De toegangsweg wordt geasfalteerd, het parkeerterrein wordt herbestraat en opnieuw heringericht en er worden nieuwe busperrons en taxistandplaatsen aangelegd. Bovendien krijgen de voetgangers- en fietspaden een eigen strook met een nieuw kleurtje.

Nieuwe golfkering

Belangrijk onderdeel van het werk is de bouw van een nieuwe golfkering aan de westzijde. Deze is volgens Stuurman hard nodig, aangezien de veerdam bij hoog water nog wel eens onder water staat. Niet ideaal, omdat dan in allerijl de auto’s verplaatst moeten worden. Halverwege januari nog sloegen de golven zijdelings over de veerdam.

 

De werkzaamheden moeten klaar zijn rond april, vlak voor het begin van het altijd drukke hoogseizoen. “Ameland krijgt een mooie entree, met een frisse uitstraling”, aldus Stuurman. Eerder al werden de kadewanden van de haven in Nes vervangen.

 


Een tekening van de herinrichting van de veerdam van Ameland. Credit: Gemeente Ameland ©

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Arendsplein in Oosterhout: gewaagde keuze levert plein op dat voelt als eigen tuin

8 okt om 10:00 uur

Miriam Kierkels-Stoop werkt al zeventien jaar bij de gemeente Oosterhout, waar ze al tijdens haar hbo-…

Lees verder »
descriptionArtikel

Uniforme uitstraling voor BRT-haltes in provincie Utrecht

7 okt om 10:00 uur

Met de start van de nieuwe OV-concessie in de regio Utrecht is het Bus Rapid Transit-netwerk (BRT) verder…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe integreer je beweegvriendelijkheid in de herontwikkeling van naoorlogse wijken?

6 okt om 10:00 uur

Veel naoorlogse wijken staan de komende jaren voor een ingrijpende transformatie. Opgaven op het gebied van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vispassage in de Dinkel krijgt keerwanden op maat, tot op de millimeter

5 okt om 11:33 uur

In de Dinkel kunnen vissen en andere waterdieren weer vrij passeren langs twee rijksmonumenten: het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marktplein Hardenberg: eerst iedereen aan tafel, dan pas een schep in de grond

2 okt om 07:55 uur

Het Marktplein was nog geen dag open, toen er al dertig kinderen in de fonteinen stonden te spetteren, terwijl…

Lees verder »
descriptionArtikel

Routes in Great Places: beleving en comfort zijn te ontwerpen

30 sep om 09:45 uur

Precies tien jaar geleden kwam het handboek Prettige Plekken uit met ontwerp- en planningsrichtlijnen voor een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samen spelen is nog lang niet in elke gemeente mogelijk

29 sep om 11:51 uur

Een speelplek waar een kind in een rolstoel gewoon mee kan doen met de rest van de buurt: in bijna de helft van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heusden vervangt 150 speeltuintjes door ruim 100 beweeg- en ontmoetplekken

28 sep om 10:00 uur

Waar in Heusden nu nog speeltoestellen voor basisschoolkinderen op plat gemaaid gras staan, komen de komende…

Lees verder »