Rode Loper Amsterdam van start op Rokin en Muntplein

dinsdag 1 september 2015
timer 2 min
Na het Damrak en het Beursplein gaat de gemeente Amsterdam deze maand van start met de herinrichting van het Rokin en het Muntplein. Dit alles in het kader van het project Rode Loper.

In 2017 moet het vernieuwde Rokin een ontmoetingsplek zijn, compleet met levendig plein én het nieuwe metrostation van de Noord/Zuidlijn. De vernieuwde Munt wordt een overzichtelijk en veilig plein, met veel ruimte voor voetgangers en fietsers. 

 

De eerste fase van de herinrichting van het Rokin start op 7 september aan de westzijde tussen het Spui en de Dam: het aanbrengen van de nieuwe bestrating van het voetpad en fietspad. Tegelijkertijd vernieuwt Waternet in opdracht van de Rode Loper tussen de Olieslagerssteeg en het Spui het riool en vervangt Liander een stukje gasleiding. Het werk valt samen met de eerste fase van de herinrichting van de Munt: de vernieuwing van de tramsporen tussen Munt en Olieslagerssteeg.


Alle werkzaamheden zijn ongeveer eind november afgerond. In januari 2016 volgt nog het aanbrengen van de nieuwe bestrating tussen Olieslagerssteeg en Munt en de vervanging van de tramsporen tussen Olieslagerssteeg en Spui. In april 2016 volgt de oostzijde van het Rokin en de verdere inrichting van de Munt.


Eerder dit jaar werd het eerste deel van de Rode Loper afgerond. In Straatbeeld 2 van 2015 las u hierover een uitgebreid artikel, inclusief een interview met Simon Sprietsma, de ontwerper van de Rode Loper. Download hier deze editie van Straatbeeld.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Technisch probleem leidt tot complete metamorfose van Bagijnhof Delft

6 okt om 10:07 uur

Wat ooit een stenig en waterrijk zorgenkind was, is veranderd in een groene en levendige plek waar bewoners…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deelawards voor Nijmegen, Den Haag en Wageningen

30 sep om 14:33 uur

Duurzame mobiliteit bepaalt steeds meer het straatbeeld in steden. Deelmobiliteit draagt daarbij bij aan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe Nijmeegse straten een andere invulling van hun parkeerruimte ervaren

21 sep om 13:52 uur

De auto die moet wijken voor groen, ontmoeten en spelen. Het is steeds vaker een punt van discussie als…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eindeloze mogelijkheden voor de inrichting en verlichting van de buitenruimte

20 sep om 13:41 uur

Van levendige pleinen en groene woonwijken tot sfeervol verlichte stadscentra en parken of functionele…

Lees verder »
descriptionArtikel

Dorpsplein Alphen krijgt nieuw leven dankzij herinrichting

19 sep om 11:03 uur

In augustus 2015 werd Alphen, een dorp in de gemeente West Maas en Waal, getroffen door een hevige regenbui die…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe breng je met de MKI als gunningscriterium de CO2-uitstoot met driekwart terug?

18 sep om 09:24 uur

Bij provinciale infrastructuur is asfalt verantwoordelijk voor een groot deel van de CO₂-uitstoot. Bij een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Cascades van natuursteen: de watertrap die Leidsche Rijn kleur geeft

18 sep om 09:15 uur

In het hart van het Utrechtse Leidsche Rijn ligt een park dat meer is dan zomaar een groenstrook. Het…

Lees verder »