Rode Loper Amsterdam van start op Rokin en Muntplein

dinsdag 1 september 2015
timer 2 min
Na het Damrak en het Beursplein gaat de gemeente Amsterdam deze maand van start met de herinrichting van het Rokin en het Muntplein. Dit alles in het kader van het project Rode Loper.

In 2017 moet het vernieuwde Rokin een ontmoetingsplek zijn, compleet met levendig plein én het nieuwe metrostation van de Noord/Zuidlijn. De vernieuwde Munt wordt een overzichtelijk en veilig plein, met veel ruimte voor voetgangers en fietsers. 

 

De eerste fase van de herinrichting van het Rokin start op 7 september aan de westzijde tussen het Spui en de Dam: het aanbrengen van de nieuwe bestrating van het voetpad en fietspad. Tegelijkertijd vernieuwt Waternet in opdracht van de Rode Loper tussen de Olieslagerssteeg en het Spui het riool en vervangt Liander een stukje gasleiding. Het werk valt samen met de eerste fase van de herinrichting van de Munt: de vernieuwing van de tramsporen tussen Munt en Olieslagerssteeg.


Alle werkzaamheden zijn ongeveer eind november afgerond. In januari 2016 volgt nog het aanbrengen van de nieuwe bestrating tussen Olieslagerssteeg en Munt en de vervanging van de tramsporen tussen Olieslagerssteeg en Spui. In april 2016 volgt de oostzijde van het Rokin en de verdere inrichting van de Munt.


Eerder dit jaar werd het eerste deel van de Rode Loper afgerond. In Straatbeeld 2 van 2015 las u hierover een uitgebreid artikel, inclusief een interview met Simon Sprietsma, de ontwerper van de Rode Loper. Download hier deze editie van Straatbeeld.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

GoWa-dijkversterking: Een veiligere dijk en een toegankelijker rivierlandschap

2 nov om 08:00 uur

Het dijkversterkingsproject Gorinchem-Waardenburg (GoWa) heeft ongeveer 23,5 km van de Waaldijk in Nederland…

Lees verder »
descriptionArtikel

Speelse betonnen zitelementen geven Van Haersmapark extra karakter

2 nov om 08:00 uur

Het historische Van Haersmapark in Drachten is na een ingrijpende renovatie weer in oude glorie hersteld.  Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Statiegeldpaal. Goed verhaal.

2 nov om 08:00 uur

Statiegeld geeft lege flesjes en blikjes waarde. Dat stimuleert inzameling en recycling, maar brengt ook…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arnhem bouwt circulaire bruggen met een verhaal

3 nov om 10:00 uur

Als zijn kinderen een ander bed willen, schroeft Jeroen van Gaalen het oude uit elkaar en timmert er iets…

Lees verder »
descriptionArtikel

Young Professional: Else van den Berg - Brouwer

30 okt om 10:00 uur

Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van bak naar volle grond: drie boombakken voor elke situatie

28 okt om 10:00 uur

Bomen komen in de openbare ruimte niet altijd goed tot hun recht. De grond ligt vaak vol kabels en leidingen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bedriegertjes en plateaus: toegankelijkheid begint bij het ontwerp

26 okt om 10:00 uur

Speelse waterelementen zoals bedriegertjes maken een plein op warme dagen tot een feest. Maar voor mensen met…

Lees verder »
flash_onNieuws

CROW biedt beheerders één kader voor integraal beheer

23 okt om 10:24 uur

Het beheer van de openbare ruimte speelt een steeds grotere rol bij opgaven als klimaatadaptatie,…

Lees verder »