Stoepdeal tussen bewoners, aannemer en gemeente Deventer

dinsdag 8 maart 2016
timer 2 min
Dankzij een mooie samenwerking tussen bewoners, aannemer en de gemeente Deventer is een extra fraaie openbare ruimte in de Deventer Bierstraat en omgeving gecreëerd.

De aannemer legt er nieuwe stoepen en trottoirbanden aan en laat het weghalen van oude bestrating over aan bewoners. Zo verdienen ze banken, geveltuintjes en andere verfraaiingen die ze zelf plaatsen.


Het verbeteren van de openbare ruimte volgt op de ‘vernieuwende’ renovatie van 161 woningen door Woonbedrijf ieder1. De gerenoveerde woningen zijn comfortabeler en energiezuiniger geworden en er is regulier onderhoud uitgevoerd. Aansluitend verbetert de gemeente de openbare ruimte.


Bewonersambassadeur

De gemeente zorgt voor een goede basis met nieuwe stoepen en trottoirbanden en bewoners kunnen een ‘plus’ verdienen door een deel van het werk van de aannemer uit te voeren. In februari zijn in de buurt negen straatgesprekken gehouden. De bewoners kregen daar informatie van de gemeente en de aannemer over de uitvoering van de werkzaamheden en hun mogelijkheden om zelf aan het werk te gaan. Een van de bewoners was als ‘bewonersambassadeur’ bij bijna alle bijeenkomsten.


Straatresultaat

De gemeente vroeg de aannemer om te kijken hoe de buurt een bijdrage kon leveren. Resultaat is dat bewoners een deel van de werkzaamheden uitvoeren en daarmee geld verdienen voor de buurt. Daarvan bestellen ze tegen inkoopprijs materialen bij de aannemer om zelf mooie dingen mee te doen. De aannemer helpt verder met advies , gereedschap en containers. De voortgang is te volgen op de Facebookpagina Straatresultaat, die de bewonersmakelaar maakte.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Nederlanders bereid te betalen voor een beweegvriendelijke openbare ruimte

19 mei om 16:01 uur

Nederlanders vinden het acceptabel om meer belasting te betalen voor effecten van ingrepen  die de openbare…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe speeltuin in Roosendaal richt zich op toegankelijk spelen

19 mei om 13:16 uur

Spelen zou voor ieder kind vanzelfsprekend moeten zijn, met of zonder beperking, maar dat kan nog lang niet in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Niet meer licht, maar beter licht: Maastricht omarmt Dark Sky

19 mei om 09:13 uur

Steeds meer gemeenten vervangen verouderde openbare verlichting. Maastricht gebruikte dat moment niet alleen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panel: water en bodem moeten te allen tijde sturend zijn bij de inrichting van de stedelijke openbare ruimte

13 mei om 13:17 uur

Sinds 2022 is het principe ‘water en bodem sturend’ richtinggevend voor de inrichting van Nederland. Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »

145.000 kasseistenen voor functie én uitstraling

8 mei om 14:54 uur

De herwaardering van de buitenruimte vraagt om materialen die méér doen dan alleen functioneel zijn. Met de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publicatie Groen op de Balans pleit voor nieuwe collectiviteit rond stedelijk groen

7 mei om 11:11 uur

Hoewel het belang van groene openbare ruimte wetenschappelijk ruimschoots is aangetoond, blijft groen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe toegankelijk is het winkelcentrum in uw gemeente?

4 mei om 09:16 uur

In de rubriek Platform Toegankelijkheid belicht Denise Janmaat, directeur van het Nederlands Instituut voor…

Lees verder »