Stoepdeal tussen bewoners, aannemer en gemeente Deventer

dinsdag 8 maart 2016
timer 2 min
Dankzij een mooie samenwerking tussen bewoners, aannemer en de gemeente Deventer is een extra fraaie openbare ruimte in de Deventer Bierstraat en omgeving gecreëerd.

De aannemer legt er nieuwe stoepen en trottoirbanden aan en laat het weghalen van oude bestrating over aan bewoners. Zo verdienen ze banken, geveltuintjes en andere verfraaiingen die ze zelf plaatsen.


Het verbeteren van de openbare ruimte volgt op de ‘vernieuwende’ renovatie van 161 woningen door Woonbedrijf ieder1. De gerenoveerde woningen zijn comfortabeler en energiezuiniger geworden en er is regulier onderhoud uitgevoerd. Aansluitend verbetert de gemeente de openbare ruimte.


Bewonersambassadeur

De gemeente zorgt voor een goede basis met nieuwe stoepen en trottoirbanden en bewoners kunnen een ‘plus’ verdienen door een deel van het werk van de aannemer uit te voeren. In februari zijn in de buurt negen straatgesprekken gehouden. De bewoners kregen daar informatie van de gemeente en de aannemer over de uitvoering van de werkzaamheden en hun mogelijkheden om zelf aan het werk te gaan. Een van de bewoners was als ‘bewonersambassadeur’ bij bijna alle bijeenkomsten.


Straatresultaat

De gemeente vroeg de aannemer om te kijken hoe de buurt een bijdrage kon leveren. Resultaat is dat bewoners een deel van de werkzaamheden uitvoeren en daarmee geld verdienen voor de buurt. Daarvan bestellen ze tegen inkoopprijs materialen bij de aannemer om zelf mooie dingen mee te doen. De aannemer helpt verder met advies , gereedschap en containers. De voortgang is te volgen op de Facebookpagina Straatresultaat, die de bewonersmakelaar maakte.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Toegang tot openbaar sanitair niet als zwakke schakel, maar als recht voor iedereen

30 dec 2025

In een land dat fietsen en buitenleven stimuleert, blijft toegang tot openbare toiletten een zwakke schakel. In…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bewegen als bouwsteen van de stad 

29 dec 2025

Thijs van Spaandonk is sinds begin 2025 een van de twee nieuwe Rijksadviseurs van het College van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bewegen voor iedereen: de openbare ruimte als uitnodiging

24 dec 2025

Denise Janmaat beweegt zich dagelijks door steden en wijken met een dubbele pet op: als adviseur…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gijsbrecht van Amstelstraat in Hilversum maakt plaats voor ruimte en sfeer

23 dec 2025

Wat ooit een krappe en onoverzichtelijke winkelstraat was, is na een intensief herinrichtingsproces veranderd…

Lees verder »
flash_onNieuws

Derde magazine Ruimte voor Bewegen van 2025 is live!

18 dec 2025

De nieuwe editie van Ruimte voor Bewegen is gepubliceerd. In dit digitale magazine staat de inrichting van de…

Lees verder »
flash_onNieuws

RIVM publiceert vuistregels voor inrichten gezonde leefomgeving

18 dec 2025

Voor zaken als bewegen, groen en ontmoeten ontbreken harde ruimtelijke normen, wat hun positie in beleid en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onderzoek brengt hindernissen én aanbevelingen om in openbare ruimte te bewegen in kaart

15 dec 2025

Hoe beweegvriendelijk is de Nederlandse openbare ruimte eigenlijk? Het Mulier Instituut onderzocht in opdracht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw dorpshart Haamstede nodigt uit tot verblijven

1 dec 2025

Waar auto’s ooit de toon zetten, klopt nu een dorpshart dat mensen vasthoudt. Met een lange adem, een breed…

Lees verder »