Invoering Omgevingswet voorzien in 2021

vrijdag 8 juni 2018
timer 2 min
Minister van Binnenlandse Zaken Ollongren maakt 90 miljoen euro vrij om vertraagde implementatie Omgevingswet vlot te trekken.

Minister Ollongren (Binnenlandse Zaken) stelt voor de komende vier jaar in totaal 90 miljoen euro beschikbaar om de inwerkingtreding van de Omgevingswet per 1 januari 2021 mogelijk te maken. Ze verwacht dat de planning van de al twee keer uitgestelde wet daarmee ‘op schema blijft lopen’, schrijft Binnenlands Bestuur. 

Makkelijker

Doel van de Omgevingswet is dat bedrijven, burgers en professionals van overheden makkelijker en efficiënter zaken kunnen doen op het gebied van omgevingsrecht en ruimtelijke ordening. Het stelsel zet de gebruikers centraal. Er komt meer ruimte voor initiatieven van burgers en bedrijven, er zijn er minder vergunningen nodig en zo mogelijk worden de procedures korter. Voor bedrijven wordt het gemakkelijker te innoveren.

Brandbrief

De wet zou oorspronkelijk in 2018 in werking treden, maar die datum werd niet gehaald. Ook 2019 bleek niet mogelijk. Daarop besloot het vorige kabinet de invoering van de Omgevingswet uit te stellen tot 2021. In januari van dit jaar trokken de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG), het Interprovinciaal Overleg (IPO) en de Unie van Waterschappen daarover bij BZK aan de bel. In een brandbrief waarschuwden ze Ollongren ‘dat het uitvoeringsprogramma Aan de slag met de Omgevingswet momenteel niet het tempo [kan] maken en de ondersteuning bieden die nodig is’. Door gebrek aan budget, schreven ze, zou de invoering van de wet wellicht opnieuw gevaar kunnen lopen. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Leidraad voor sturen op waarden helpt beheerders gemeenten verder

16 jan om 14:55 uur

Hoe bepaal je wat écht belangrijk is op welke plek in de openbare ruimte? Is het biodiversiteit, gezondheid,…

Lees verder »
flash_onNieuws

Datagestuurde laadpalengroei in Rotterdam

16 jan om 14:29 uur

Rotterdam is het jaar begonnen met een nieuwe laadpalenstrategie. Gebruikers van een elektrische auto moeten…

Lees verder »

Flamingo: omdat je fiets geen avonturen zoekt

16 jan om 13:59 uur

Veilig en efficiënt fietsparkeren is essentieel op plekken waar fietsen vaak onbeheerd achterblijven. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Slimme sturing openbare verlichting opent weg naar voorspelbaar onderhoud

12 jan om 09:00 uur

Gemeenten staan onder toenemende druk om hun openbare verlichting betrouwbaar en betaalbaar te beheren.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Young professional in de openbare ruimte: Pim Buijs

9 jan om 10:49 uur

Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe generatie gaande. Straatbeeld geeft ter inspiratie in…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuwe regels voor buitenreclame in Tilburg

7 jan om 10:36 uur

Tilburg heeft de regels voor reclame in de openbare ruimte aangepast. De gemeente wil dat de reclame beter…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatiecatalogus 2026: nieuws, inspiratie en inzichten

5 jan om 11:35 uur

De innocat 2026 is verschenen. Deze jaarlijkse innovatiecatalogus, samengesteld in samenwerking met Stedebouw…

Lees verder »
flash_onNieuws

Succesvolle vergroeningsubsidie in Arnhem verlengd

4 jan om 10:53 uur

Een groot deel van de buitenruimte is in particuliere handen. Via burgerparticipatie hopen veel Nederlandse…

Lees verder »