Voetgangers krijgen de ruimte in Amsterdam

maandag 17 februari 2020
timer 2 min
Smalle stoepen met afvalcontainers, geparkeerde fietsen en terrassen. Soms is het als voetganger in Amsterdam behoorlijk schipperen. Daar komt nu een einde aan als het aan de gemeente ligt.

Wat is er fijner dan slenteren door de stad? Ook als je met kinderwagen of volle boodschappentassen loopt, een rollator of rolstoel gebruikt, of als je de stad bezoekt. Dan moet er wel genoeg ruimte zijn op de stoep. Het college in Amsterdam wil bij elk plan voor de (her)inrichting van straten, voldoende ruimte creëren voor voetgangers.

Minimum van 1.80 meter 

Het college heeft het beleidskader Ruimte voor de Voetganger ontwikkeld en vrijgegeven voor inspraak. Bij elk plan voor de (her)inrichting van straten, is voldoende ruimte voor voetgangers een vereiste. Dat is niet alleen afhankelijk van fietsenrekken of terrassen, maar ook van de drukte qua voetgangers.

Bij alle herinrichtingen van straten wordt voortaan uitgegaan van een absoluut minimum van 1.80 meter vrije ruimte voor de voetganger. Dat is de netto ruimte op de stoep waar een voetganger kan lopen; terrassen, fietsenrekken, bomen of reclameborden dus niet meegeteld. Als het kan, moet die ruimte twee meter zijn en op drukke routes nog meer. "Als ondernemers of bewoners vergunningen aanvragen voor zaken als reclamezuilen of fietsnietjes, kijken we eerst of die twee meter ruimte voor voetgangers overblijft", zo schrijft de gemeente

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Furns: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 08:36 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo ontwikkelde Den Haag samen met de markt een armaturenfamilie

28 apr om 08:19 uur

Den Haag krijgt een herkenbare eigen armaturenfamilie en koos daarvoor niet de gebaande aanbestedingsroute. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onzichtbare verkoeling langs de Nieuwe Mark

24 apr om 09:10 uur

De heringerichte Nieuwe Mark in Breda krijgt een bijzondere toevoeging: een vrijwel onzichtbaar…

Lees verder »
flash_onNieuws

Utrecht zoekt ontwerpers voor nieuwe uitstraling elektriciteitshuisjes

23 apr om 08:38 uur

Utrecht start een ontwerpwedstrijd voor een nieuwe uitstraling van elektriciteitshuisjes in de binnenstad. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

In Singelpark Oldenzaal komen middeleeuwse stadsgeschiedenis en klimaatadaptatie samen

22 apr om 09:44 uur

Oldenzaal krijgt stap voor stap een binnenstad waarin je het verleden niet alleen ziet, maar ook echt ervaart.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe één groen schoolplein voor de hele stad verschil kan maken

20 apr om 08:21 uur

Een groen schoolplein lijkt een kleine ingreep, maar kan tegelijk hittestress verminderen, regenwater opvangen…

Lees verder »