Amsterdam pleit voor milieuzone scooters in binnenstad

dinsdag 22 december 2015
timer 2 min
Wethouder Choho van Duurzaamheid en Openbare Ruimte doet binnenkort een voorstel naar de gemeenteraad voor een milieuzone voor scooters in Amsterdam. Daarmee zouden vanaf 2018 geen scooters van voor 2011 meer in de binnenstad mogen.

Dat liet wethouder Choho weten tijdens het programma EenVandaag. Het voorstel wordt in januari 2016 voorgelegd aan de gemeenteraad. Ook voor taxi- en touringcars en bestelwagens komt er een voorstel voor milieuzones. De plannen worden gemaakt in het kader van een uitstootvrij Amsterdam, waarin ook elektrische auto's gesubsidieerd worden. Milieudefensie reageert positief op het voorstel en publiceerde tevens een onderzoek waaruit bleek dat 77% va nde Amsterdammers voorstander is van een verbod op de meest vervuilende scooters. 


Choho benadrukt dat hem niet om een algemeen verbod gaat, maar om schonere lucht in de binnenstad. In het geval van scooters rijden er volgens de wethouder zo'n 15.000 oude scooters rond die zwaar vervuilend zijn. Desondanks heeft branchevereniging Bovag laten weten dat het plan lijkt op 'scootertje pesten'. Volgens de vereniging had de grens voor oude scooters op bouwjaar 2005 moeten liggen.
 

Milieuzone scooters

De grens van de milieuzone voor scooters wordt de ringweg A10. Daardoor zullen ook wijken als Watergraafsmeer en Amsterdam-Zuid binnen de milieuzone vallen. Choho heeft laten weten nog na te denken over subsidies voor mensen die hun oude scooters willen vervangen voor een elektrische scooter.


Ook gemeenten Arnhem en Utrecht denken na over een milieuzone voor scooters in de binnenstad.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Rolstoelglijbaan zet nieuwe standaard voor inclusief spelen

28 jan om 12:35 uur

Wat als je in een rolstoel zit en net zo graag van de glijbaan wilt als ieder ander kind? Die vraag liet de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Kennisbundel ZonMw neemt gezondheid mee bij inrichten fysieke leefomgeving

28 jan om 09:51 uur

ZonMw heeft een nieuwe kennisbundel gepubliceerd met praktische kennis en instrumenten over hoe professionals…

Lees verder »
flash_onNieuws

Satellietdata helpt steden de openbare ruimte slimmer te beheren

26 jan om 11:15 uur

Steden staan onder steeds grotere druk: meer inwoners, klimaatverandering en verouderde infrastructuur vragen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Transitie Rotterdamse openbare ruimte in zeven foto's

26 jan om 10:00 uur
De openbare ruimte staat onder druk door klimaat, mobiliteit en verdichting. Hoe Rotterdam inspeelt op deze…
Lees verder »
descriptionArtikel

Integraal beleid zorgt voor nieuwe mindset bij inrichting en beheer Edese openbare ruimte

23 jan om 10:00 uur

Ambities te over, de ruimte beperkt. Het klinkt iedere gemeente bekend in de oren en in Ede is dat niet anders…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Beheerders, kijk vooruit naar overmorgen’

23 jan om 09:44 uur

Behoudend en operationeel: dat is vaak het beeld van het beheer van de openbare ruimte. Wie echter met Eline…

Lees verder »
descriptionArtikel

30 jaar Recyfix: duurzame afwateringsoplossingen voor stedelijke infrastructuur

21 jan om 14:07 uur

Al drie decennia is Recyfix een vertrouwd element in straten, pleinen en andere infrastructuurprojecten. Toch…

Lees verder »
descriptionArtikel

Metamorfose Wolvenvallei Rotterdam: 'het lijkt wel Canada'

19 jan om 11:02 uur

Midden in het Kralingse Bos in Rotterdam ligt een plek die jarenlang bijna niemand echt zag. Een uitgestrekte…

Lees verder »