Leidse fietstunnel beplakt met kunstwerk

woensdag 23 mei 2018
timer 2 min
Wie regelmatig door Leiden fietst is het vast opgevallen: een flink aantal fietstunnels wordt beplakt met enorme kunstwerken. Sommige zijn wel 240 meter lang. Te zien zijn taferelen die typisch zijn voor Leiden en omgeving. Momenteel wordt er gewerkt aan de Plesmantunnel in Leiden.

Dit fietspad is onderdeel van 1 van de 7 belevingsroutes door de Leidse Ommelanden. De belevingsroute met de naam ‘Duin- en Zeeroute’ verbindt Leiden met Katwijk. De route loopt over het nieuw aangelegde fietspad langs de Plesmanlaan en gaat in de toekomst door de nieuwe fietstunnel bij de A44 richting Katwijk. In het Plesmanviaduct zijn verrassende elementen uit het Bio Science Park te zien gecombineerd met de kust van Katwijk. 

Belevingsroute

Samen met omliggende gemeenten werkt Leiden aan 7 recreatieve fietsroutes door de Leidse Ommelanden. Leiden en de omliggende gemeenten willen namelijk via fietsroutes de landelijke gebieden toegankelijker maken. Elke fietsroute vertelt een ander verhaal gebaseerd op de aanwezige historie, cultuur en biodiversiteit. Deze belevingsroutes lopen over het bestaande fietsknooppuntennetwerk. Van het Singelpark naar de Katwijkse duinen, via de Oostvlietpolder naar het boerenlandschap van Zoeterwoude of door de natuur bij de Kagerplassen.

Fietsen

Voor het kunstproject werd het bedrijf van uitvoerend kunstenares Barbara van Druten, ARTverstisments, ingehuurd. ''Het idee erachter is om mensen meer op de fiets te krijgen'', zegt Niki Koutouras van ARTvertisments. ''En dan zien ze in tunnels wat ze op die route te zien krijgen'', zegt ze tegen Unity TV. 


Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Vernieuwd Lage Bergse Bos verbindt natuur en recreatie

1 jun om 08:44 uur

Het Lage Bergse Bos is een populair recreatiegebied bij Rotterdam, met afwisseling van bos, open weides en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Lichtmasten voor Kurhaus ademen geschiedenis van Scheveningen

8 jun om 14:10 uur

De acht nieuwe lichtmasten op de Middenboulevard in Scheveningen zijn geen gewone lantaarnpalen. Ontworpen door…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geen hoogwerker meer nodig dankzij digitaal proefschijnen met photogrammetry

4 jun om 08:25 uur

Traditioneel proefschijnen is kostbaar, tijdrovend en logistiek complex. Nico de Kruijter ontwikkelde een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een bankje op de stoep als wapen tegen eenzaamheid

3 jun om 08:07 uur

Eenzaamheid is een van de grootste sociale uitdagingen van deze tijd. Bijna de helft van alle volwassenen…

Lees verder »
descriptionArtikel

De gezonde stad begint met durven kiezen

2 jun om 11:12 uur

Durven kiezen in de inrichting van de buitenruimte: dat was de centrale boodschap tijdens de vierde BOSSdag op…

Lees verder »

Ladelys: slimme laadlichtmast voor de openbare ruimte

26 mei om 13:08 uur

De energietransitie en de groei van elektrisch rijden vragen om slimme oplossingen voor de openbare ruimte.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Inspiratie voor een toekomstbestendige leefomgeving

22 mei om 14:24 uur

Klimaatverandering en andere maatschappelijke opgaven vragen om slimme, duurzame en klimaatbestendige keuzes in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten versnellen samen naar een circulaire openbare ruimte

21 mei om 13:47 uur

Wat betekent het om als gemeente echt samen te leren en versnellen in de transitie naar een circulaire openbare…

Lees verder »