Zo gaan kraaien sigarettenpeuken opruimen

dinsdag 24 oktober 2017
timer 1 min
Uitgetrapte sigarettenpeuken op de grond: elke stad heeft ermee te maken. Het ziet er niet alleen vies uit, de filters zijn ook nog eens heel slecht voor het milieu. Twee jonge Nederlandse ondernemers denken in kraaien de oplossing te hebben gevonden.

Het idee is dat kraaien zo op te voeden zijn dat ze sigarettenpeuken opruimen in ruil voor een beloning in de vorm van eten. Hiervoor wordt een zogenaamde Crowbar gemaakt. Een speciale prullenbak waar kraaien de peuken in gooien. Een machine herkent dit en geeft als beloning voedsel terug. 

 

De ondernemers Ruben van der Vleuten en Bob Spikman hebben de Crowbar al ontworpen en gebouwd maar moeten het plan nog wel testen met de kraaien. Tevens moet nog onderzocht worden of de kraaien niet ziek worden van het oprapen van de peuken.

 

Van der Vleuten en Spikman wilden hun idee eerst uitvoeren met duiven, stadsvogel nummer 1. Deze dieren bleken echter te dom. In tegenstelling tot kraaien die erg intelligent zijn. Het is nog niet bekend of en wanneer de Crowbar in het straatbeeld zou kunnen verschijnen.

 

Lees ook het uitgebreide interview dat dagblad Trouw had met Van der Vleuten en Spikman

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Vernieuwd Lage Bergse Bos verbindt natuur en recreatie

1 jun om 08:44 uur

Het Lage Bergse Bos is een populair recreatiegebied bij Rotterdam, met afwisseling van bos, open weides en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brede coalitie vraagt om landelijke groennormen voor hittebestendige steden

17 jun om 10:01 uur

Een groeiende coalitie van maatschappelijke organisaties roept de minister van VRO op tot wettelijk verankerde…

Lees verder »
descriptionArtikel

Capelle aan den IJssel maakt van Stadsplein de huiskamer van de stad

16 jun om 08:39 uur

Tien jaar voorbereiding, één duidelijke ambitie: van het Stadsplein in Capelle aan den IJssel een plek maken…

Lees verder »
flash_onNieuws

Zwolle licht drie historische iconen opnieuw aan

10 jun om 12:02 uur

Studio DL gaat de Peperbus, de Sassenpoort en het stadhuis van Zwolle voorzien van een nieuw lichtontwerp.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Lichtmasten voor Kurhaus ademen geschiedenis van Scheveningen

8 jun om 14:10 uur

De acht nieuwe lichtmasten op de Middenboulevard in Scheveningen zijn geen gewone lantaarnpalen. Ontworpen door…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een bankje op de stoep als wapen tegen eenzaamheid

3 jun om 08:07 uur

Eenzaamheid is een van de grootste sociale uitdagingen van deze tijd. Bijna de helft van alle volwassenen…

Lees verder »
descriptionArtikel

De gezonde stad begint met durven kiezen

2 jun om 11:12 uur

Durven kiezen in de inrichting van de buitenruimte: dat was de centrale boodschap tijdens de vierde BOSSdag op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe Enschede circulariteit doorrekent in de openbare ruimte

29 mei om 11:11 uur

Hergebruik van materialen is goed. Dat weet iedereen. Maar het daadwerkelijk meten en doorrekenen? Dat blijkt…

Lees verder »