Herinrichting Leidseplein vertraagd

vrijdag 24 december 2010
timer 2 min
Het duurt nog zeker vijf jaar voordat het Leidseplein in Amsterdam helemaal is opgeknapt. Daarmee wordt het op z’n vroegst 2016 voordat de bekende locatie met veel horecagelegenheden volledig is gerenoveerd. 
Herinrichting Leidseplein vertraagd



Planning


Maar zelfs 2016 wordt alweer een ‘zachte planning’ genoemd. Stadsdeel Centrum heeft gisteren 2016 gecommuniceerd uitgaande van het feit dat alles voorspoedig en zonder vertraging verloopt.


Hobbels


Belangrijke hobbel bij het project is de verplaatsing van de taxistandplaats. Die gaat zo goed als zeker naar de Leidsebrug nabij het American Hotel. De brug moet echter eerst worden gerenoveerd en dat kan niet eerder starten dan 2013. Pas als de taxi’s zijn verhuisd, is de rest van het plein aan de beurt. Horecaondernemers op het Leidseplein staan positief tegenover het plan van de gemeente om de taxistandplaats op het horecaplein te verplaatsen naar een andere locatie.

Leidseplein autovrij


De gemeente wil van het Leidseplein een voetgangersgebied maken. De taxistandplaats moet verdwijnen naar het Leidsebosje, de overkant daarvan of de PC Hoofstraat. Op het plein moet volgens een mobiliteitsdeskundige wel ruimte zijn voor tuktuks en fietstaxi’s. Horecaondernemers zijn blij met het voornemen het Leidseplein autovrij te maken.


DeLaMar


De directie van het recent geopende DeLaMar Theater aan het plein zegt teleurgesteld te zijn dat het nog lang duurt voordat alles geregeld is. In ruil voor een miljoeneninvestering van DeLaMar Theater zegde de gemeente toe haast te maken met de herinrichting van het Leidseplein.


Beter imago


Een aantal horecaondernemers, verenigd in het Leidsepleintje, wil het imago van hun werkgebied al lang verbeteren. Ze verspreidden ruim 25.000 gratis brochures, om het plein weer ‘op te hypen’ als uitgaanscentrum van niveau.

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Bewegen als bouwsteen van de stad 

29 dec om 09:02 uur

Thijs van Spaandonk is sinds begin 2025 een van de twee nieuwe Rijksadviseurs van het College van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bewegen voor iedereen: de openbare ruimte als uitnodiging

24 dec om 09:00 uur

Denise Janmaat beweegt zich dagelijks door steden en wijken met een dubbele pet op: als adviseur…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gijsbrecht van Amstelstraat in Hilversum maakt plaats voor ruimte en sfeer

23 dec om 08:41 uur

Wat ooit een krappe en onoverzichtelijke winkelstraat was, is na een intensief herinrichtingsproces veranderd…

Lees verder »
flash_onNieuws

Derde magazine Ruimte voor Bewegen van 2025 is live!

18 dec om 09:12 uur

De nieuwe editie van Ruimte voor Bewegen is gepubliceerd. In dit digitale magazine staat de inrichting van de…

Lees verder »
flash_onNieuws

RIVM publiceert vuistregels voor inrichten gezonde leefomgeving

18 dec om 08:00 uur

Voor zaken als bewegen, groen en ontmoeten ontbreken harde ruimtelijke normen, wat hun positie in beleid en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onderzoek brengt hindernissen én aanbevelingen om in openbare ruimte te bewegen in kaart

15 dec om 08:30 uur

Hoe beweegvriendelijk is de Nederlandse openbare ruimte eigenlijk? Het Mulier Instituut onderzocht in opdracht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw dorpshart Haamstede nodigt uit tot verblijven

1 dec om 07:53 uur

Waar auto’s ooit de toon zetten, klopt nu een dorpshart dat mensen vasthoudt. Met een lange adem, een breed…

Lees verder »
descriptionArtikel

De beweegvriendelijke openbare ruimte: sporten, ontmoeten en verbinden ineen

26 nov om 09:21 uur

Nederland staat voor een uitdaging: hoe houden we onze openbare ruimte beweegvriendelijk, toegankelijk en…

Lees verder »