Zwolse straat loopt voorop met klimaatsensor

dinsdag 26 september 2017
timer 1 min
De Seringenstraat in Zwolle beschikt sinds zaterdag over een speciale klimaatsensor. Met de sensor kunnen bewoners van de Seringenstraat zelf eenvoudig de luchtkwaliteit, neerslag, verdamping, hitte en wind volgen.

Tijdens de Burendag legden de bewoners van de Zwolse straat geveltuintjes aan. De geveltuintjes zorgen niet alleen voor meer groen, maar maken ook deel uit van de maatregelen die bewoners nemen om de straat voor te bereiden op klimaatveranderingen. De geïnstalleerde klimaatsensor laat zien of de vergroening bijdraagt aan het verminderen van hittestress en een aangenamer leefklimaat in de straat.

25 sensoren in Stadshagen

Het is de eerste sensor in Zwolle die aangesloten is op het landelijke meetnet van de Radboud Universiteit in Nijmegen. De meetgegevens zijn simpel te volgen door middel van een speciale app. Binnenkort worden in Stadshagen nog eens 25 van deze klimaatsensoren geplaatst in het project ‘SensHagen’. Met dit project wil Klimaat Actief Zwolle ervaring op doen met het doen van metingen met hoogwaardige sensoren door bewoners.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

GoWa-dijkversterking: Een veiligere dijk en een toegankelijker rivierlandschap

2 nov om 08:00 uur

Het dijkversterkingsproject Gorinchem-Waardenburg (GoWa) heeft ongeveer 23,5 km van de Waaldijk in Nederland…

Lees verder »
descriptionArtikel

Speelse betonnen zitelementen geven Van Haersmapark extra karakter

2 nov om 08:00 uur

Het historische Van Haersmapark in Drachten is na een ingrijpende renovatie weer in oude glorie hersteld.  Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Statiegeldpaal. Goed verhaal.

2 nov om 08:00 uur

Statiegeld geeft lege flesjes en blikjes waarde. Dat stimuleert inzameling en recycling, maar brengt ook…

Lees verder »
descriptionArtikel

Utrecht opent Park Paardenveld, eerste stuk Singelpark Noord

4 nov om 10:00 uur

In de Utrechtse binnenstad is Park Paardenveld geopend, elf jaar na het herstel van de singel. Waar eerst een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arnhem bouwt circulaire bruggen met een verhaal

3 nov om 10:00 uur

Als zijn kinderen een ander bed willen, schroeft Jeroen van Gaalen het oude uit elkaar en timmert er iets…

Lees verder »
descriptionArtikel

Young Professional: Else van den Berg - Brouwer

30 okt om 10:00 uur

Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van bak naar volle grond: drie boombakken voor elke situatie

28 okt om 10:00 uur

Bomen komen in de openbare ruimte niet altijd goed tot hun recht. De grond ligt vaak vol kabels en leidingen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bedriegertjes en plateaus: toegankelijkheid begint bij het ontwerp

26 okt om 10:00 uur

Speelse waterelementen zoals bedriegertjes maken een plein op warme dagen tot een feest. Maar voor mensen met…

Lees verder »