Sint Jansbeek wint prijs voor ruimtelijke kwaliteit

maandag 26 november 2018
timer 2 min
De Arnhemse Sint Jansbeek heeft de Gelderse Prijs voor ruimtelijke kwaliteit van 2018 gewonnen. De Walk of Wisdom in Nijmegen ging er met de publieksprijs vandoor.

De Gelderse Prijs voor ruimtelijke kwaliteit wordt eens in de twee jaar uitgereikt, schrijft provincie Gelderland op haar website. Het thema van dit jaar was ‘landschap nieuwe stijl’. Voor de winst van de vakjuryprijs en de publieksprijs worden beide 10.000 euro uitgereikt. De winnaars krijgen hiermee financiële steun in de rug om hun project uit te voeren.

Sint Jansbeek

Het stedelijke beeklandschap de Sint Jansbeek is volgens de jury een gebiedsverandering met lef, waaraan een voorbeeld genomen kan worden. Het resultaat kan met recht een landschap nieuwe stijl genoemd worden.


Herwaardering van het bekenlandschap speelt een essentiële rol bij de Sint Jansbeek. De beek heeft met zijn historische karakter in meer of mindere mate teruggekregen. De manier waarop de Sint Jansbeek het verleden verbindt met de toekomst is bewonderenswaardig volgens juryvoorzitter Jan Terlouw.

Samenwerking

Voor de opwaardering van de Sint Jansbeek hebben de gemeente en inwoners samengewerkt. De bewoners hadden het plan de Sint Jansbeek, die onzichtbaar onder het Arnhemse centrum doorliep, weer terug te brengen in het landschap van de binnenstad. Dit is uitgewerkt met betrokkenheid van het waterschap, omwonenden en ondernemers. De eerste fase is nu gereed. De gewonnen cheque is nu een impuls voor de tweede fase. Met het realiseren van deze fase wordt de gehele historische loop hersteld.


De meningen van het publiek en de vakjury liepen enigszins uiteen. Het publiek verkoos als winnaar het Walk of Wisdom-project, dat met 336 van de 1712 stemmen won. Walk of Wisdom is een pelgrimsritueel: een week lopen zonder telefoon of internet. De essentie van de Walk of Wisdom is dat je met andere ogen kijkt naar de wereld waarin je leeft. Voor elke pelgrim die deze uitdaging voltooit, gaat een euro naar cultuur- en natuurprojecten die langs de route gevestigd zijn.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

De echte prijs van straatmeubilair blijkt pas later

24 jul om 09:11 uur

Een goedkope afvalbak die na tien jaar alweer vervangen moet worden. Een duurzamer alternatief dat twintig jaar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van rommelig plein naar kloppend hart van Castricum

23 jul om 08:29 uur

Zeven of acht verschillende soorten bestrating op één plein. Weinig groen, versleten tegels, en een inrichting…

Lees verder »
descriptionArtikel

Delft moet kiezen: niet alles past meer op straat

22 jul om 13:21 uur

Delft groeit van 110.000 naar 123.000 inwoners. De openbare ruimte groeit niet mee. Meer groen, betere…

Lees verder »

Van Haersmapark in Drachten in oude glorie hersteld

21 jul om 15:11 uur

Na een ingrijpende renovatie is het Van Haersmapark in Drachten officieel heropend. Het park kreeg een…

Lees verder »
descriptionArtikel

De totaalervaring van de speelplek het Boegpad in Gouda-Noord

21 jul om 10:00 uur

In de rubriek 'Mijn Plek' laat Straatbeeld professionals uit de openbare ruimte hun favoriete plek zien. Deze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het ambitieweb als kompas bij waardegedreven werken in Nijmegen 

17 jul om 10:47 uur

De ruimte in Nederlandse steden raakt op. Waar gemeenten vroeger nog op braakliggende grond konden bouwen, gaat…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe fietspadelementen redden monumentale beukenlaan in Rheden

16 jul om 11:01 uur

Een schitterende laan vol beukenbomen, maar een fietspad dat steeds hobbeliger werd - dat was de situatie op de…

Lees verder »

IJslander viert 30-jarig bestaan bij even oud speeltoestel in Zwolle

9 jul om 08:55 uur

IJslander, dat 30 jaar geleden begon in Oldebroek en uitgroeide tot een bedrijf dat wereldwijd complete speel-…

Lees verder »