Amsterdam vervangt betonblokken tegen aanslagen

maandag 30 april 2018
timer 2 min
De betonblokken die vorig jaar in Amsterdam zijn geplaatst naar aanleiding van aanslagen in West-Europa, worden dit jaar vervangen door definitieve veiligheidsmaatregelen. De betonblokken werden geplaatst om een aanslag met een voertuig te voorkomen.

Na de aanslagen in West-Europa heeft de gemeente met lokale ondernemers en hulpdiensten onderzocht welke maatregelen konden worden genomen om de drempel voor een aanslag te verhogen. De betonblokken werden geplaatst op onder andere de Dam, het Rokin en ter bescherming van de wachtrij bij de Heineken Experience op de Stadhouderskade. Er zijn ook maatregelen genomen die niet zichtbaar zijn.

Andere locaties

De tijdelijke betonnen blokken worden dit jaar omgezet in definitieve inrijbeperkende maatregelen. Denk hierbij onder andere aan het plaatsen van stevige verzinkbare palen, terrashekken en fietsnietjes. Deze maatregelen worden niet alleen genomen op plekken waar al betonnen blokken staan, maar ook op andere locaties in de stad. Naast fysieke maatregelen worden er ook preventieve maatregelen genomen, zoals het inkorten van wachtrijen bij musea en zorgen voor goede vluchtroutes.


De komende periode werkt de gemeente Amsterdam de ontwerpen voor de inrijbeperkingen verder uit. Ondernemers en bewoners worden geïnformeerd over het definitieve ontwerp en de realisatie van de inrijbeperkende maatregelen in hun buurt. Met een goede combinatie van verschillende maatregelen willen we zorgen dat de locatie minder kwetsbaar wordt, maar tegelijkertijd ook gebruikt kan worden zoals bedoeld was.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Derde magazine Ruimte voor Bewegen van 2025 is live!

18 dec om 09:12 uur

De nieuwe editie van Ruimte voor Bewegen is gepubliceerd. In dit digitale magazine staat de inrichting van de…

Lees verder »
flash_onNieuws

RIVM publiceert vuistregels voor inrichten gezonde leefomgeving

18 dec om 08:00 uur

Voor zaken als bewegen, groen en ontmoeten ontbreken harde ruimtelijke normen, wat hun positie in beleid en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onderzoek brengt hindernissen én aanbevelingen om in openbare ruimte te bewegen in kaart

15 dec om 08:30 uur

Hoe beweegvriendelijk is de Nederlandse openbare ruimte eigenlijk? Het Mulier Instituut onderzocht in opdracht…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw dorpshart Haamstede nodigt uit tot verblijven

1 dec om 07:53 uur

Waar auto’s ooit de toon zetten, klopt nu een dorpshart dat mensen vasthoudt. Met een lange adem, een breed…

Lees verder »
descriptionArtikel

De beweegvriendelijke openbare ruimte: sporten, ontmoeten en verbinden ineen

26 nov om 09:21 uur

Nederland staat voor een uitdaging: hoe houden we onze openbare ruimte beweegvriendelijk, toegankelijk en…

Lees verder »
descriptionArtikel

De kracht van Park Lingezegen

24 nov om 09:36 uur

Een plek waar natuur, cultuur, sport, spelen en bewegen samenkomen. Dat is Park Lingezegen, een uitgestrekt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Met een praktische tool maakt Apeldoorn de buitenruimte ook een fijne plek voor meiden

19 nov om 08:32 uur

Confronterend vond Linda Hooijer het. Dat eerder óók zij bij het ontwerpen van de buitenruimte onbedoeld de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van stadsplein naar speelplein: het Museumplein als plek voor iedereen

14 nov om 15:59 uur

Wat ooit een klassiek stadsplein was, is vandaag een levendige ontmoetingsplek waar generaties samenkomen.…

Lees verder »