Aalsmeer: slechte kwaliteit onderhoud OR

maandag 24 september 2012
timer 2 min
Het College van B&W van gemeente Aalsmeer is ontevreden over de staat van het onderhoud van de openbare ruimte, met name over het groenonderhoud. Al een aantal jaren is er sprake van teruglopende kwaliteit, waartegen nu maatregelen worden ondernomen.

Aalsmeer: slechte kwaliteit onderhoud OR

Verbetering nodig


De gemeente is al langere tijd in gesprek met de uitvoerende partij ‘De Meerlanden' en geeft aan dat er verbetering in het onderhoud nodig is. Dit heeft echter nog niet tot de gewenste verbetering geleid. De gemeente Aalsmeer heeft de directie van ‘De Meerlanden' diverse slechte punten laten zien in de gemeente. Ook krijgt de gemeente veel meldingen binnen. De directie van ‘De Meerlanden' is geschrokken en heeft inmiddels excuses aangeboden.

Toezichthouder


Andere gemeenten hebben ook een contract met ‘De Meerlanden' en lopen tegen dezelfde problemen aan. Het gaat hierbij vooral om de kwaliteit van het onderhoud van de openbare ruimte. De gemeente gaat weer zelf toezicht op de kwaliteit en het geleverde werk houden, te starten met een tijdelijk toezichthouder die toezicht houdt op de kwaliteit van het werk van ‘De Meerlanden' en kijkt of de werkzaamheden zijn uitgevoerd. Hierdoor zal het aantal meldingen naar verwachting afnemen. ‘De Meerlanden' gaat herstelwerkzaamheden doen, startend in Kudelstaart, Hornmeer en Stommeer en daarna de rest van de gemeente.

Toezicht door gemeente


Het toezicht op de werkzaamheden en de kwaliteit ervan doet ‘De Meerlanden' zelf. Zo is dat destijds geregeld in het contract in juli 2009. Inmiddels is de gemeente Aalsmeer tot de conclusie gekomen dat zij het toezicht weer naar zich toe moet halen, omdat dit teveel op afstand zit. Gestart wordt met een tijdelijk toezichthouder waarna wordt gekeken naar de rol van de gemeente in het toezicht. De wettelijke vereiste inspecties van bijvoorbeeld wegen, riolen, bruggen, speeltoestellen en bomen doet de gemeente al zelf.

 

 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Soms flexibel, soms vast: hoe kiest u de juiste kleurtemperatuur?

1 mei om 10:00 uur

Steeds vaker is de vraag niet óf u goed verlicht, maar hóé u dat doet. Kiest u voor maximale controle en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Furns: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 08:36 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Onzichtbare verkoeling langs de Nieuwe Mark

24 apr om 09:10 uur

De heringerichte Nieuwe Mark in Breda krijgt een bijzondere toevoeging: een vrijwel onzichtbaar…

Lees verder »
flash_onNieuws

Utrecht zoekt ontwerpers voor nieuwe uitstraling elektriciteitshuisjes

23 apr om 08:38 uur

Utrecht start een ontwerpwedstrijd voor een nieuwe uitstraling van elektriciteitshuisjes in de binnenstad. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

In Singelpark Oldenzaal komen middeleeuwse stadsgeschiedenis en klimaatadaptatie samen

22 apr om 09:44 uur

Oldenzaal krijgt stap voor stap een binnenstad waarin je het verleden niet alleen ziet, maar ook echt ervaart.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Dien nu jouw sessievoorstel in voor MOVE24 2026

21 apr om 14:09 uur

Heb jij een inspirerend idee voor de toekomst van een beweegvriendelijk Nederland? Voor MOVE24 2026 kun je nu…

Lees verder »