Aalsmeer: slechte kwaliteit onderhoud OR

maandag 24 september 2012
timer 2 min
Het College van B&W van gemeente Aalsmeer is ontevreden over de staat van het onderhoud van de openbare ruimte, met name over het groenonderhoud. Al een aantal jaren is er sprake van teruglopende kwaliteit, waartegen nu maatregelen worden ondernomen.

Aalsmeer: slechte kwaliteit onderhoud OR

Verbetering nodig


De gemeente is al langere tijd in gesprek met de uitvoerende partij ‘De Meerlanden' en geeft aan dat er verbetering in het onderhoud nodig is. Dit heeft echter nog niet tot de gewenste verbetering geleid. De gemeente Aalsmeer heeft de directie van ‘De Meerlanden' diverse slechte punten laten zien in de gemeente. Ook krijgt de gemeente veel meldingen binnen. De directie van ‘De Meerlanden' is geschrokken en heeft inmiddels excuses aangeboden.

Toezichthouder


Andere gemeenten hebben ook een contract met ‘De Meerlanden' en lopen tegen dezelfde problemen aan. Het gaat hierbij vooral om de kwaliteit van het onderhoud van de openbare ruimte. De gemeente gaat weer zelf toezicht op de kwaliteit en het geleverde werk houden, te starten met een tijdelijk toezichthouder die toezicht houdt op de kwaliteit van het werk van ‘De Meerlanden' en kijkt of de werkzaamheden zijn uitgevoerd. Hierdoor zal het aantal meldingen naar verwachting afnemen. ‘De Meerlanden' gaat herstelwerkzaamheden doen, startend in Kudelstaart, Hornmeer en Stommeer en daarna de rest van de gemeente.

Toezicht door gemeente


Het toezicht op de werkzaamheden en de kwaliteit ervan doet ‘De Meerlanden' zelf. Zo is dat destijds geregeld in het contract in juli 2009. Inmiddels is de gemeente Aalsmeer tot de conclusie gekomen dat zij het toezicht weer naar zich toe moet halen, omdat dit teveel op afstand zit. Gestart wordt met een tijdelijk toezichthouder waarna wordt gekeken naar de rol van de gemeente in het toezicht. De wettelijke vereiste inspecties van bijvoorbeeld wegen, riolen, bruggen, speeltoestellen en bomen doet de gemeente al zelf.

 

 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Technisch probleem leidt tot complete metamorfose van Bagijnhof Delft

6 okt om 10:07 uur

Wat ooit een stenig en waterrijk zorgenkind was, is veranderd in een groene en levendige plek waar bewoners…

Lees verder »
flash_onNieuws

Met nieuwe machine bestrijdt Rotterdam de Japanse duizendknoop

22 sep om 10:57 uur

Rotterdam test een nieuwe machine om de overlast van de Japanse duizendknoop tegen te gaan. De plant wordt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe Nijmeegse straten een andere invulling van hun parkeerruimte ervaren

21 sep om 13:52 uur

De auto die moet wijken voor groen, ontmoeten en spelen. Het is steeds vaker een punt van discussie als…

Lees verder »
descriptionArtikel

REstart, dé complete tool voor hergebruik

20 sep om 13:48 uur

Kleding nog goed te dragen maar dan wel voor iemand anders: Vinted. Konijnenhok niet meer nodig: Marktplaats.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Dinxperlo maakt huiskamer van het centrum met Marktstroom.nl als stopcontact

18 sep om 13:37 uur

Winkelgebieden zijn volop in transitie. Gemeenten die niet anticiperen op het veranderende koopgedrag van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Paleto & Pixel: slimme overkappingen voor duurzame mobiliteit en leefbare steden

18 sep om 10:54 uur

De fiets speelt een steeds grotere rol in het mobiliteitsbeleid van gemeenten. Fietsen is gezond, duurzaam en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe breng je met de MKI als gunningscriterium de CO2-uitstoot met driekwart terug?

18 sep om 09:24 uur

Bij provinciale infrastructuur is asfalt verantwoordelijk voor een groot deel van de CO₂-uitstoot. Bij een…

Lees verder »