Amsterdam maakt gebruik van stille elektrische bloemgieter

vrijdag 13 augustus 2021
timer 2 min
De gemeente Amsterdam zet een elektrisch voertuig in om bloembakken op een duurzame manier van water te voorzien.

De bloembakken in de hoofdstad krijgen vers water met een E-cargo. Deze volledig elektrische bestelwagen is door Oase Lease uit Bemmel omgebouwd tot een reusachtige bloemengieter van maar liefst 500 liter. Het water wordt uit de grachten gehaald.

Citydressing

Het Betuwse groenbedrijf heeft in een gezamenlijke opdracht van de gemeente Amsterdam, van lokale ondernemers en van hoveniersbedrijf Dolmans Wieringen Prins in diverse stadsdelen duizenden hanging baskets, brugbaskets en piramides aangebracht en zorgt daarbij tevens voor het onderhoud en voor voldoende water gedurende het bloeiseizoen. Het vergroenen van steden met onder meer hanging baskets, ook wel citydressing genoemd, heeft diverse voordelen. Zo levert de zomerbloei een belangrijke bijdrage aan de uitstraling en sfeer in de stad. Bovendien bevatten de zomerbloeiers nectar waar onder meer bijen, hommels en vlinders op afkomen.

Geruisloos

De E-cargo heeft een actieradius van 160 kilometer en is geruisloos. De bloemengieters kunnen daarom al vanaf ’s ochtends 05.00 uur op pad. Ook kan de smalle wagen probleemloos door nauwe straatjes rijden. Na een proefperiode van vier maanden is Amsterdam de eerste stad waar deze E-cargo volledig wordt ingezet voor de verzorging van hanging baskets en bloempiramides.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Soms flexibel, soms vast: hoe kiest u de juiste kleurtemperatuur?

1 mei om 10:00 uur

Steeds vaker is de vraag niet óf u goed verlicht, maar hóé u dat doet. Kiest u voor maximale controle en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Wat Nijmegen leert van vier jaar duizend bomen planten

12 mei om 10:41 uur

Duizend extra bomen per jaar planten in een bestaande stad klinkt overzichtelijk, maar blijkt in de praktijk…

Lees verder »
flash_onNieuws

Handboek Omgevingsgericht Lichtontwerp nu ook online beschikbaar

11 mei om 13:42 uur

Het Handboek Omgevingsgericht Lichtontwerp (OGLO) is nu online beschikbaar. De publicatie is een initiatief van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Publicatie Groen op de Balans pleit voor nieuwe collectiviteit rond stedelijk groen

7 mei om 11:11 uur

Hoewel het belang van groene openbare ruimte wetenschappelijk ruimschoots is aangetoond, blijft groen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe toegankelijk is het winkelcentrum in uw gemeente?

4 mei om 09:16 uur

In de rubriek Platform Toegankelijkheid belicht Denise Janmaat, directeur van het Nederlands Instituut voor…

Lees verder »
descriptionArtikel

'Water dat je ziet, is water dat je begrijpt'

30 apr om 10:18 uur
Hans Roelofs werkt als adviseur stedelijk water en klimaatadaptatie dagelijks aan toekomstbestendige…
Lees verder »
descriptionArtikel

Zuid-Holland en The Green Village maken biodiversiteit in de stad meetbaar

29 apr om 10:37 uur

Hoe maak je van biodiversiteit in stedelijk gebied iets dat niet alleen wordt nagestreefd, maar ook aantoonbaar…

Lees verder »
flash_onNieuws

Utrecht zoekt ontwerpers voor nieuwe uitstraling elektriciteitshuisjes

23 apr om 08:38 uur

Utrecht start een ontwerpwedstrijd voor een nieuwe uitstraling van elektriciteitshuisjes in de binnenstad. De…

Lees verder »