Binnenstad Groningen krijgt meer plek voor voetgangers en fietsers

vrijdag 22 januari 2016
timer 2 min
Met het totaalplan ‘Bestemming Binnenstad’ gaat Groningen de komende jaren een flinke impuls geven aan de binnenstad. Met het plan legt het college van B&W het accent op verblijf en beleving en gaat het zo’n 20% extra ruimte te creëren voor voetgangers en fietsers.

Herinrichting openbare ruimte

Groningen wil de komende jaren de beschikbare ruimte in de binnenstad slimmer gebruiken om deze extra ruimte te creëren, bijvoorbeeld door bussen andere routes te laten rijden. Ook wil het college economie, vrijetijdsbesteding, leefbaarheid, werken en wonen in het centrum stimuleren. Hiervoor trekt het college vijf jaar uit met een investering van € 22,5 miljoen voor de herinrichting van de openbare ruimte.


Het plan vloeit voort uit de verwachting dat Groningen in de komende 10 jaar zal groeien naar 225.000 inwoners. Dit vergroot de druk op de binnenstad en leidt bijvoorbeeld tot overlast door een toegenomen aantal geparkeerde fietsen en voertuigen. Op zijn beurt leidt dit, zonder maatregelen, tot stagnatie in groei en gebruik.
 

Eind februari beslissing

Eén van de eerste projecten is de herinrichting van de Brugstraat, Astraat en Munnekeholm aan de westkant van de binnenstad. Verwachting is dat de gemeenteraad eind februari een besluit neemt over Bestemming Binnenstad.


Het plan is inzichtelijk gemaakt op de
website van de gemeente Groningen.

Binnenstad Groningen krijgt meer plek voor voetgangers en fietsers

De binnenstad van Groningen wordt beter bereikbaar door het plan Bestemming Binnenstad.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Verplaatsbare bomen geven Apeldoornse binnenstad een groenere uitstraling

16 mrt om 08:00 uur

In Apeldoorn zijn onlangs de eerste negen verplaatsbare bomen in de binnenstad geplaatst. De flexibele bomen in…

Lees verder »
flash_onNieuws

Speelvriendelijke buitenruimte staat centraal op BOSSdag op 26 maart

6 mrt om 11:49 uur

Met onder andere een keynote van auteur Vincent Luyendijk en de lancering van het visiedocument Ideale…

Lees verder »
flash_onNieuws

Amsterdam brengt kansen voor koelere straten in kaart

6 mrt om 08:55 uur

Amsterdam heeft een nieuw instrument om hittestress in de openbare ruimte aan te pakken. De Koele Groene…

Lees verder »
flash_onNieuws

Utrecht vernieuwt Handboek Openbare Ruimte

4 mrt om 08:45 uur

De gemeente Utrecht presenteerde onlangs een nieuw Handboek Openbare Ruimte dat de inrichting van straten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw: de 'Trapesa' baksteen

2 mrt om 08:57 uur

Struyk Verwo Infra heeft haar assortiment uitgebreid met de introductie van de parksteen ‘Trapesa’. De ‘Trapesa…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panel: kan ontwerpkracht beheer in beweging brengen?

27 feb om 09:10 uur

Helpt de inzet van ontwerpkracht en de ontwikkeling van de creatieve beheerprofessional ons om transities in de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Tilburg maakt stad diervriendelijker met faunaplan

26 feb om 16:20 uur

De gemeente Tilburg gaat op 78 locaties nieuwe faunavoorzieningen aanleggen om dieren meer ruimte en veilige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab fietspad biedt tijdelijke, duurzame oplossing bij HSL-project Rijpwetering

26 feb om 09:00 uur

Een innovatief en circulair fietspad langs een hogesnelheidslijn? In het Zuid-Hollandse Rijpwetering is het nu…

Lees verder »