Bomenbank Arnhem Centraal

dinsdag 28 april 2015
timer 1 min
Waarom gaat een gemiddelde kerstboom maar drie weken met ons mee? Als het al een echte boom is, gebruiken we de boom maar kort, hooguit enkele weken. "Dit kan duurzamer met een langer leven voor een boom", aldus Willem Jakobs. Hij startte daarvoor een burgerinitiatief om kerstbomen in Arnhem en omstreken een langer leven te geven. De actie smaakte naar meer, al is het vooral niet gemakkelijk een goede bestemming te vinden.


Rondom het station in Arnhem zijn tal van braakliggende terreinen met grond waar kerstbomen goed kunnen groeien. Sommige locaties wachten al meer dan 15 jaar op een invulling. Wanneer deze locaties benut worden voor het laten groeien en herplanten van kerstbomen, geeft dat direct al een positieve bijdrage op de groenbeleving van de stad en hebben een goed effect op de klimaatdoelstellingen. Zelfs wanneer deze bomen eruit moeten voor de bouw van vastgoed heeft het tijdelijk gebruik van de locatie een betere invulling gehad.


In nummer 3 van Straatbeeld diein juni verschijnt leest u het gehele artikel van Maarten Bosman. Wilt u dit nummer ontvangen? Word dan nu lid. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Vernieuwd Lage Bergse Bos verbindt natuur en recreatie

1 jun om 08:44 uur

Het Lage Bergse Bos is een populair recreatiegebied bij Rotterdam, met afwisseling van bos, open weides en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brede coalitie vraagt om landelijke groennormen voor hittebestendige steden

17 jun om 10:01 uur

Een groeiende coalitie van maatschappelijke organisaties roept de minister van VRO op tot wettelijk verankerde…

Lees verder »
descriptionArtikel

Capelle aan den IJssel maakt van Stadsplein de huiskamer van de stad

16 jun om 08:39 uur

Tien jaar voorbereiding, één duidelijke ambitie: van het Stadsplein in Capelle aan den IJssel een plek maken…

Lees verder »
descriptionArtikel

Rioolprobleem aan basis van leefbare Heinsbergerweg Roermond

15 jun om 09:08 uur

Wat begon als een noodzakelijke vervanging van het riool groeide uiteindelijk uit tot een complete…

Lees verder »
descriptionArtikel

Lichtmasten voor Kurhaus ademen geschiedenis van Scheveningen

8 jun om 14:10 uur

De acht nieuwe lichtmasten op de Middenboulevard in Scheveningen zijn geen gewone lantaarnpalen. Ontworpen door…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geen hoogwerker meer nodig dankzij digitaal proefschijnen met photogrammetry

4 jun om 08:25 uur

Traditioneel proefschijnen is kostbaar, tijdrovend en logistiek complex. Nico de Kruijter ontwikkelde een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een bankje op de stoep als wapen tegen eenzaamheid

3 jun om 08:07 uur

Eenzaamheid is een van de grootste sociale uitdagingen van deze tijd. Bijna de helft van alle volwassenen…

Lees verder »
descriptionArtikel

De gezonde stad begint met durven kiezen

2 jun om 11:12 uur

Durven kiezen in de inrichting van de buitenruimte: dat was de centrale boodschap tijdens de vierde BOSSdag op…

Lees verder »