Bouw eerste ondergrondse park goedgekeurd door New York

dinsdag 19 juli 2016
timer 2 min
The Lowline, het eerste ondergrondse park ter wereld, gaat worden gebouwd in een verlaten ondergrondse tramlijn. Vertegenwoordigers van New York City hebben de bouwplannen op 14 juli 2016 goedgekeurd. Het park gaat worden verlicht door middel van een innovatief daglichtsysteem.

Glasvezel en spiegels

The Lowline, zowel letterlijk als figuurlijk de tegenpool van het verhoogde park The High Line, zal zich vestigen in een ondergrondse, leegstaande tramlijn in New Yorks Lower East Side. De ondergrondse hal gaat voorzien worden van daglicht door een systeem dat gebruik maakt van glasvezelkabels en spiegels, zodat het park van één hectare in omvang kan bloeien.


Het is nu aan de organisatie achter The Lowline om in twaalf maanden tijd om het ontwerp definitief te maken, promotie te maken en tien miljoen dollar bij elkaar te krijgen. Het gehele park gaat naar verwachting zo’n zestig miljoen dollar kosten om te bouwen.


Impressie van The Lowline
© Kibum Park/Raad Designs
 

Ondergrondse openbare ruimte

“The Lowline vertegenwoordigt een uitzonderlijke samenkomst van technologie en openbare ruimte,” aldus Alicia Glen, locoburgermeester voor huisvesting en economische ontwikkeling in New York City. “Deze ondergrondse ruimte is al tachtig jaar ongebruikt. Daar steken we nu een stokje voor door de inwoners van Lower East Side en alle New Yorkers een plek te bieden om van te genieten. We kunnen niet wachten om te zien hoe dit experiment zich voltrekt.”


Dat een ondergronds park levensvatbaar is, is vorig jaar getest met The Lowline Lab . In deze technische expositiehal worden sinds de opening tests uitgevoerd voor lichtsystemen, wateropvang en temperatuurregulering.


Impressie van The Lowline
© Kibum Park/Raad Designs


Voor meer informatie over The Lowline, bezoek de officiële website .


Video via The Spaces.

Bouw eerste ondergrondse park goedgekeurd door New York

Impressie van The Lowline, 's werelds eerste ondergrondse park. © Kibum Park/Raad Designs

De huidige situatie, een verlaten tramlijn. © Danny Fuchs De huidige situatie, een verlaten tramlijn. © Danny Fuchs
© Kibum Park/Raad Designs © Kibum Park/Raad Designs
De huidige situatie, een verlaten tramlijn. © Danny Fuchs De huidige situatie, een verlaten tramlijn. © Danny Fuchs
© Kibum Park/Raad Designs © Kibum Park/Raad Designs

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Routes in Great Places: beleving en comfort zijn te ontwerpen

30 sep om 09:45 uur

Precies tien jaar geleden kwam het handboek Prettige Plekken uit met ontwerp- en planningsrichtlijnen voor een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samen spelen is nog lang niet in elke gemeente mogelijk

29 sep om 11:51 uur

Een speelplek waar een kind in een rolstoel gewoon mee kan doen met de rest van de buurt: in bijna de helft van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heusden vervangt 150 speeltuintjes door ruim 100 beweeg- en ontmoetplekken

28 sep om 10:00 uur

Waar in Heusden nu nog speeltoestellen voor basisschoolkinderen op plat gemaaid gras staan, komen de komende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer dan verlichting: een huiskamergevoel op het voorplein van metrostation Slinge

25 sep om 11:00 uur

Het signaal vanuit de bewoners rondom metrostation Slinge in Rotterdam was al langere tijd hetzelfde: de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Scorecard koppelt theorie aan praktijk voor koele plekken in Rotterdam

24 sep om 11:00 uur

Koele plekken in de stedelijke buitenruimte zijn essentieel om hittestress te verminderen, maar de kennis om ze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten zetten de voetganger steeds vaker op één, maar waar is de data?

23 sep om 11:05 uur

Steeds meer gemeenten omarmen het STOMP-principe en willen de voetganger centraal zetten. Toch ontbreekt vaak…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ruimtemakersindex maakt BOSS concreet en toepasbaar

22 sep om 15:00 uur

"In gelul kun je niet wonen." Met die uitspraak zette de Amsterdamse oud-wethouder Jan Schaeffer ooit…

Lees verder »
descriptionArtikel

Straatbeeld nummer 4 van 2026 verschenen

22 sep om 08:11 uur

Straatbeeld heeft weer een mooi magazine uitgebracht: Straatbeeld 4. Deze editie staat traditiegetrouw in het…

Lees verder »