Braakliggend terrein kansrijk door regeling Tijdelijke Natuur

woensdag 16 september 2015
timer 1 min
Dankzij de nieuwe regeling Tijdelijke Natuur, die stelt dat natuur op ongebruikte bouwgrond mag groeien, kan er potentieel 40.000 hectare groen in Nederland bij komen. Ruimte die anders kaal en onbenut zou blijven.

Voorheen werden vaak natuurwerende maatregelen genomen om braakliggende terreinen vrij te houden van ongewenste dieren en planten. Dit om conflicten met natuurwetgeving te voorkomen voor toekomstige bouwterreinen. Beleidslijn Tijdelijke Natuur stelt dat natuur mag groeien op braakliggende terreinen, met de zekerheid dat deze natuur wordt verwijderd zodra het bouwproces start.
 

Voordeel aan deze maatregel is dat de tijdelijke natuur zaden en jonge dieren voortbrengt die zich naar de omgeving versprieden en zo populaties in stand houdt, ondanks dat de natuur op het braakliggende terrein wordt verwijderd. Zodra er wordt gestart met de bouw, wordt in samenwerking met een ecoloog gekeken wanneer en hoe het natuurgebied wordt opgeruimd.
 

Er zijn in Nederland inmiddels 28 pilots gestart naar aanleiding van deze maatregel, waaronder in Eemshaven en op bouwgrond bij het Philips Health Care terrein in Best.
 

Bron: Rijksoverheid

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Zo geeft Rotterdam biodiversiteit handen en voeten

30 jan om 10:35 uur

Het vergroten van de biodiversiteit hoeft niet te wachten op nieuwe parken of grote investeringen. Juist in het…

Lees verder »
flash_onNieuws

Gemeenten krijgen handvatten om vergroening duurzaam te financieren

29 jan om 08:59 uur

Steeds meer Nederlandse gemeenten willen hun openbare ruimte klimaatbestendiger en groener maken, maar…

Lees verder »
flash_onNieuws

Satellietdata helpt steden de openbare ruimte slimmer te beheren

26 jan om 11:15 uur

Steden staan onder steeds grotere druk: meer inwoners, klimaatverandering en verouderde infrastructuur vragen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Transitie Rotterdamse openbare ruimte in zeven foto's

26 jan om 10:00 uur
De openbare ruimte staat onder druk door klimaat, mobiliteit en verdichting. Hoe Rotterdam inspeelt op deze…
Lees verder »
descriptionArtikel

Integraal beleid zorgt voor nieuwe mindset bij inrichting en beheer Edese openbare ruimte

23 jan om 10:00 uur

Ambities te over, de ruimte beperkt. Het klinkt iedere gemeente bekend in de oren en in Ede is dat niet anders…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Beheerders, kijk vooruit naar overmorgen’

23 jan om 09:44 uur

Behoudend en operationeel: dat is vaak het beeld van het beheer van de openbare ruimte. Wie echter met Eline…

Lees verder »
descriptionArtikel

30 jaar Recyfix: duurzame afwateringsoplossingen voor stedelijke infrastructuur

21 jan om 14:07 uur

Al drie decennia is Recyfix een vertrouwd element in straten, pleinen en andere infrastructuurprojecten. Toch…

Lees verder »
descriptionArtikel

To infinity… and beyond!

19 jan om 10:50 uur

Esther Philipsen is kenniswerker fysieke leefomgeving bij CROW en houdt zich dagelijks bezig met…

Lees verder »