Deze brug in Turkije is ook een openbaar park

vrijdag 31 maart 2017
timer 1 min
De Bostanlı Bridge in het Turkse Izmir biedt meer dan alleen een overgang over een beek. De fraaie, met hout bedekte constructie kenmerkt zich met schuine wanden, die aan één zijde dienst doen als zit- of ligelement, met uitzicht op de zonsondergang.

De brug in Izmir is ontworpen door studio evren başbuğ (ook wel steb), die tevens de naastgelegen Bostanlı Sunset Lounge heeft gerealiseerd. Beide bieden uitzicht over het water en, in de avond, op de ondergaande zon.


Overzicht Bostanlı Bridge

De oplossingen voor de waterkant zijn onderdeel van een kustregeneratieproject, met als doel de locatie te veranderen in een openbare attractie. De brug dient derhalve ook als park waar mensen uit kunnen rusten. Door de lichte kromming van de brug kunnen kleine boten er onderdoor varen.


De Bostanlı Sunset Lounge

De Sunset Lounge is vanuit hetzelfde principe ontworpen: zitplaatsen van strak, warm hout met uitzicht op de zee. Het geheel past naadloos in de natuurlijke omgeving en biedt zo een rustgevende uitstraling voor iedereen. 


De Bostanlı Bridge in de avond

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brouwerspoort geeft centrum Veenendaal nieuwe dimensie

24 okt om 08:59 uur

Het gebied aan de oostkant van het centrum van Veenendaal was volgens Jeroen Feskens eind vorige eeuw ‘een…

Lees verder »

Nieuw! Circus Zitelementen stelen de show

9 okt om 12:01 uur

Geïnspireerd door de levendigheid van de circusarena is CIRCUS een vernieuwende serie straatmeubilair van onze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Technisch probleem leidt tot complete metamorfose van Bagijnhof Delft

6 okt om 10:07 uur

Wat ooit een stenig en waterrijk zorgenkind was, is veranderd in een groene en levendige plek waar bewoners…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deelawards voor Nijmegen, Den Haag en Wageningen

30 sep om 14:33 uur

Duurzame mobiliteit bepaalt steeds meer het straatbeeld in steden. Deelmobiliteit draagt daarbij bij aan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe Nijmeegse straten een andere invulling van hun parkeerruimte ervaren

21 sep om 13:52 uur

De auto die moet wijken voor groen, ontmoeten en spelen. Het is steeds vaker een punt van discussie als…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eindeloze mogelijkheden voor de inrichting en verlichting van de buitenruimte

20 sep om 13:41 uur

Van levendige pleinen en groene woonwijken tot sfeervol verlichte stadscentra en parken of functionele…

Lees verder »
descriptionArtikel

Dorpsplein Alphen krijgt nieuw leven dankzij herinrichting

19 sep om 11:03 uur

In augustus 2015 werd Alphen, een dorp in de gemeente West Maas en Waal, getroffen door een hevige regenbui die…

Lees verder »