Dit wordt de kroon op de hoogste mijnberg van Nederland

vrijdag 17 februari 2017
timer 1 min
Het Belgische ontwerpbureau Ney & Partners heeft een ontwerp gemaakt voor de top van de Wilhelminaberg in Landgraaf. Het bijzondere kunstwerk, gemaakt in opdracht van IBA Parkstad, moet de voormalige mijnberg een iconisch karakter geven.

De jury van de Internationale Bauaustellung Parkstad (IBA Parkstad) verkoos begin januari het ontwerp van Ney & Partners. De Belgische ontwerper heeft een reusachtige oloïde ontwerpen, een geometrische vorm die de bekroning is van de 20ste eeuwse terril. De oloïde bestaat uit twee golvende cirkels die in elkaar overgaan. Het 38 meter hoge bouwwerk is te bereiken via de in het oog springende trap – 90 meter hoog, 508 treden – op de berg. Vanaf de oloïde hebben bezoekers een uniek uitzicht over de Euregio.

Recreatief icoon

De IBA heeft de doelstelling om de Wilhelminaberg uit te laten groeien tot een recreatief icoon. De Wilhelminaberg is de grootste voormalige mijnsteenberg, afkomstig van de in 1969 gesloten Staatsmijn Wilhelmina. Nu het ontwerp is gepresenteerd, gaat IBA Parkstad met ondernemers in gesprek om de kosten van het ontwerp – een slordige 15 miljoen euro – te dekken. Het is de bedoeling dat het project in 2020 gerealiseerd wordt.


Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Hoe integreer je beweegvriendelijkheid in de herontwikkeling van naoorlogse wijken?

6 okt om 10:00 uur

Veel naoorlogse wijken staan de komende jaren voor een ingrijpende transformatie. Opgaven op het gebied van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vispassage in de Dinkel krijgt keerwanden op maat, tot op de millimeter

5 okt om 11:33 uur

In de Dinkel kunnen vissen en andere waterdieren weer vrij passeren langs twee rijksmonumenten: het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Marktplein Hardenberg: eerst iedereen aan tafel, dan pas een schep in de grond

2 okt om 07:55 uur

Het Marktplein was nog geen dag open, toen er al dertig kinderen in de fonteinen stonden te spetteren, terwijl…

Lees verder »
descriptionArtikel

Routes in Great Places: beleving en comfort zijn te ontwerpen

30 sep om 09:45 uur

Precies tien jaar geleden kwam het handboek Prettige Plekken uit met ontwerp- en planningsrichtlijnen voor een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samen spelen is nog lang niet in elke gemeente mogelijk

29 sep om 11:51 uur

Een speelplek waar een kind in een rolstoel gewoon mee kan doen met de rest van de buurt: in bijna de helft van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Heusden vervangt 150 speeltuintjes door ruim 100 beweeg- en ontmoetplekken

28 sep om 10:00 uur

Waar in Heusden nu nog speeltoestellen voor basisschoolkinderen op plat gemaaid gras staan, komen de komende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer dan verlichting: een huiskamergevoel op het voorplein van metrostation Slinge

25 sep om 11:00 uur

Het signaal vanuit de bewoners rondom metrostation Slinge in Rotterdam was al langere tijd hetzelfde: de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Scorecard koppelt theorie aan praktijk voor koele plekken in Rotterdam

24 sep om 11:00 uur

Koele plekken in de stedelijke buitenruimte zijn essentieel om hittestress te verminderen, maar de kennis om ze…

Lees verder »