Geluidsscherm voor woonwijk Schiedam

vrijdag 16 augustus 2019
timer 1 min
Voor de vernieuwde Wetenschappersbuurt in Schiedam-Oost mocht Jan Kuipers Nunspeet, in opdracht van Era Contour B.V. uit Zoetermeer, een glazen geluidsscherm ontwerpen, produceren en monteren.

Voorafgaand aan het metselen van een borstwering door derden, bracht Jan Kuipers een staalconstructie aan die in de spouw van de muur is opgenomen en onderdeel uitmaakt van de constructie. Na het metselen van de borstwering werd met een minikraan de 27 hardglazen ruiten in de beglazingsprofielen met afdichtende rubbers geplaatst.




De schermconstructie van ca. 10 meter lang en 5,50 meter hoog, is door het glas een transparant geheel geworden en schermt het verkeersgeluid van de omgeving af. Hierdoor ondervinden de nieuwe wijkbewoners geen geluidshinder meer van het drukke verkeer dat over de nabijgelegen Horvathweg raast.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Ruimte voor water, ruimte voor verbeelding

17 apr om 09:25 uur

Herman Reezigt is stedenbouwkundige en partner bij BURO MA.AN. In deze column stelt hij de vraag hoe we opnieuw…

Lees verder »
flash_onNieuws

Alkmaar finalist World Green City Awards 2026

16 apr om 08:49 uur

Alkmaar is genomineerd voor de AIPH World Green City Awards 2026. Met de inzending Like Alkmaar behoort de stad…

Lees verder »
descriptionArtikel

Klimaatadaptatie begint bij de kleine bui

13 apr om 11:28 uur

In het debat over klimaatadaptatie gaat veel aandacht uit naar extreme stortbuien. Begrijpelijk, want in korte…

Lees verder »
flash_onNieuws

Sport en bewegen als vast onderdeel van ruimtelijke ordening

10 apr om 09:01 uur

Sport, bewegen en spelen krijgen een formele plek in de ruimtelijke ordening. Met de instemming van de Tweede…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arnhem maakt serieus werk van klimaatadaptatie

10 apr om 08:25 uur

Toen na een extreme regenbui in 2014 zelfs roeibootjes door Arnhemse straten voeren, werd één ding duidelijk:…

Lees verder »
eee
descriptionArtikel

Young professional in de openbare ruimte: Nina Zandbergen

9 apr om 12:00 uur
Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe generatie gaande. Straatbeeld geeft ter inspiratie in…
Lees verder »
descriptionArtikel

Verkeersveilige schoolomgevingen vragen om meer dan een drempel

9 apr om 11:26 uur

Hoe richt je een schoolomgeving zo in dat kinderen zich veilig kunnen verplaatsen én gedrag daadwerkelijk…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe 'groene hartslag' brengt de Veluwe terug in Ede

3 apr om 09:00 uur

Het centrum van Ede kreeg in het verleden te maken met toenemende leegstand, mede door uitbreiding en de…

Lees verder »