Gemeente Leiden meest speelvriendelijke gemeente

donderdag 25 november 2021
timer 2 min
Tijdens een kleinschalige feestelijke uitreiking is op woensdag 24 november door Prinses Beatrix, samen met de kinderjury, de Jantje Beton Prijs voor de meest speelvriendelijke gemeente van Nederland overhandigd aan de gemeente Leiden.

In aanwezigheid van Prinses Beatrix, de drie genomineerde gemeentes Apeldoorn, Almere, Leiden, de vakjury en kinderjury is de winnaar van deze eerste Jantje Beton Prijs bekend gemaakt. Zowel de vakjury als de kinderjury prees de aandacht van de gemeente Leiden voor inclusiviteit. Tessa (11 jaar): “Ik vind het belangrijk dat iedereen mee kan spelen: van jong tot oud, van rijk tot arm, én als je gehandicapt bent."

Speelruimte

Daarnaast was de vakjury te spreken over de eigen speelruimtenorm van de gemeente Leiden, waarbij 10 procent van de openbare ruimte wordt ingericht als speelruimte. Maxime Verhagen: “Er wordt hier slim omgegaan met de openbare ruimte. Leiden wil namelijk 10 procent van de stad geschikt maken voor spelen. En dit moet dichtbij ieders huis kunnen.”

Voor de kinderjury waren naast inclusiviteit ook speeldiversiteit (kun je er veel verschillende dingen doen?) en veiligheid belangrijke criteria. Dit alles kwam goed terug in de winnende inzending en vandaar dat de gemeente Leiden als eerste deze prijs voor de meest speelvriendelijke gemeente heeft gewonnen. Jari (15 jaar): “Ik had van tevoren een heel ander beeld van Leiden en had niet verwacht dat deze gemeente zou winnen.”

Dave Ensberg-Kleijkers: “Groot compliment aan alle gemeenten die een inzending hebben gestuurd voor deze geweldige prijs, we waren echt onder de indruk van de kwaliteit van de inzendingen.” De gemeente Leiden mag een jaar lang uitdragen dat zij de meest speelvriendelijke gemeente van Nederland is. Jantje Beton stelt hiervoor diverse materialen beschikbaar. Daarnaast heeft de gemeente uit handen van Prinses Beatrix een unieke beeltenis van Jantje Beton mogen ontvangen. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Waterpret in het wild: nieuw speellandschap verrijkt Burgers' Zoo

1 jul om 08:48 uur

In de natuurlijke omgeving van Burgers’ Zoo is een bijzonder waterspeelelement verschenen dat kinderen uitdaagt…

Lees verder »
flash_onNieuws

Eerste sessies MOVE24 bekend

30 jun om 10:54 uur

Spelen, sporten, bewegen en ontmoeten zijn de pijlers van de tweede editie van MOVE24. Dit keer krijgt het…

Lees verder »
flash_onNieuws

Spelen in de zon vraagt om slimme ontwerpkeuzes

30 jun om 08:14 uur

Steeds vaker staat hitte centraal in het ontwerp van de openbare ruimte. Toch is schaduw niet altijd het…

Lees verder »
flash_onNieuws

Middelburg krijgt multifunctionele openbare ruimte met groen en inclusie

16 jun om 08:52 uur

De gemeente Middelburg presenteert een nieuwe visie op de inrichting van de openbare ruimte, gebaseerd op de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het onderschatte potentieel van schoolpleinen

5 jun om 08:00 uur

Schoolpleinen worden vaak alleen gebruikt voor spelende kinderen, maar ze bieden veel meer mogelijkheden. Ze…

Lees verder »
flash_onNieuws

Breda uitgeroepen tot meest speelvriendelijke gemeente van Nederland

11 apr om 13:21 uur

De gemeente Breda heeft de Jantje Beton Prijs 2025 gewonnen en mag zich de komende twee jaar de meest…

Lees verder »
flash_onNieuws

Beweegalliantie organiseert Actief Werkbezoek Leefomgeving

10 apr om 09:19 uur

Bewegen moet (weer) net zo normaal worden als ademhalen. Maar hoe realiseren we dat binnen de fysieke…

Lees verder »
descriptionArtikel

Beweegvriendelijke openbare ruimte: van visie naar praktijk

21 mrt om 08:00 uur

Een vader die met zijn kind een slingerpaadje neemt in plaats van de rechte stoep. Een groep jongeren die op…

Lees verder »