GeoRapid voegvulling tegen onkruid

maandag 13 oktober 2014
timer 2 min
Wetende dat onkruid groeit doordat de voedingsbodem in de voegen tussen bestratingselementen voedingsstoffen en vocht bevat, is het recept voor het voorkomen van onkruidgroei relatief eenvoudig: zorg dat de voeg geen toegang biedt. Bij natuursteenverhardingen werken wij al jaren met voegvulling, simpelweg omdat natuursteenelementen niet 'koud tegen elkaar' gestraat kunnen worden. Die ervaring leert ons dat de voegen die goed gevuld zijn met polymeervoegmiddel geen bodem geven voor onkruidgroei.

 

Van onkruidbestrijding naar onkruidpreventie

Onkruidbestrijding is een dure vorm van symptoombestrijding waar gemakkelijk op bespaard kan worden door - zeker op plekken waar de (borstel)machine niet kan komen -de voegen van bestaande bestrating te vullen met een bovenlaag van GeoRapid. Bij nieuwe bestrating is het aan te bevelen de complete voeghoogte meteen met GeoRapid in te vegen, waardoor de bestrating jarenlang gevrijwaard is van onkruidgroei. Het simpelweg schoonhouden met kunststof borstels op de veegzuigwagen volstaat dan.
 

Milieu en onkruidbestrijding hand in hand?

Minder gif, meer CO2! De methoden om onkruid gifvrij te bestrijden gaan allemaal gepaard met het verbranden van koolwaterstoffen. Hetzij om het onkruid te verbranden hetzij om het water warm te stoken waarmee het onkruid gestoomd wordt. Hoe je het ook bekijkt, het blijven methoden achteraf. Door GeoRapid gaan het elimineren van gifgebruik en het terugdringen van CO2 uitstoot hand in hand.
 

Preventie loont

Het zou niet reëel zijn om te denken dat alle mechanische bestrijding overbodig gemaakt kan worden, maar zeker op die plaatsen waar of mechanische bestrijding overlast veroorzaakt (binnenstedelijk gebied) of waar mechanische bestrijding niet makkelijk is (verkeersdruppels, oversteekplaatsen, scheidingsstroken, parkeerhavens, etc.) is er al gauw financiële besparing en maatschappelijke winst.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geslaagde proef met warme asfaltrecyclingtrein in Almere

31 okt om 08:58 uur

Het ligt misschien niet voor de hand om via Argentinië en Tsjechië af te reizen naar de Gooimeerdijk-Oost in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vooruitkijken loont, zeker als het gaat om toegankelijkheid

29 okt om 13:37 uur

Bij het ontwerpen en inrichten van de openbare ruimte komt veel kijken. Er spelen talloze belangen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Middelburg geeft openbare ruimte een nieuwe ziel

27 okt om 09:55 uur

Hoe ziet de openbare ruimte van de toekomst eruit? In Middelburg draait het antwoord hierop niet alleen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brouwerspoort geeft centrum Veenendaal nieuwe dimensie

24 okt om 08:59 uur

Het gebied aan de oostkant van het centrum van Veenendaal was volgens Jeroen Feskens eind vorige eeuw ‘een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bodemgezondheidsindex helpt Amsterdam bij begrijpen en verbeteren stadsbodem

20 okt om 09:34 uur

De bodem is een cruciaal element voor het functioneren van ecosystemen. Ook in urbane gebieden in relatie tot…

Lees verder »
descriptionArtikel

Technisch probleem leidt tot complete metamorfose van Bagijnhof Delft

6 okt om 10:07 uur

Wat ooit een stenig en waterrijk zorgenkind was, is veranderd in een groene en levendige plek waar bewoners…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deelawards voor Nijmegen, Den Haag en Wageningen

30 sep om 14:33 uur

Duurzame mobiliteit bepaalt steeds meer het straatbeeld in steden. Deelmobiliteit draagt daarbij bij aan…

Lees verder »