Gezond onderwijsterrein ROC Twente

woensdag 8 juli 2015
timer 2 min
In het voorjaar van 2014 werd BTL benaderd door de VHG voor de sponsoring van één vierkante meter vlindertuin. Tijdens het gesprek met de ROC bleek dat er nog geen ontwerp was en dat hiervoor ook nog niets geregeld was. Samen met Nijha, leverancier van speel- en beweegtoestellen, werd een presentatie gehouden en een voorstel gemaakt voor het volledige ontwerp- en participatietraject.

Ontwerpsessies met studenten

Tijdens het ontwerptraject zijn er diverse sessies georganiseerd met studenten en docenten van het ROC. Jantje Beton is vanuit het project Gezonde Schoolpleinen betrokken als projectbegeleider en was sessieleider. De sessies waren bijzondere gesprekken en hebben creatieve bijdragen aan het ontwerp opgeleverd. Na presentatie van het definitieve ontwerp bleek de vlindertuin helaas niet door te gaan, maar kreeg BTL wel de opdracht voor de realisatie van het volledige ontwerp.
 

Strakke lijnen

Omdat de terreinbestrating uit tegels van 8 cm dik bestond, is besloten om deze niet te knippen, maar om de lijnen in de bestrating te zagen. Hierdoor ontstonden direct de strakke vormen uit het ontwerp. De tegels zijn langs de randen omsloten met kunststofplinten die ervoor zorgen dat de bestrating blijft liggen, maar die ook dienen ter afscheiding tussen de grond en de halfverharding in de natuurlijk ogende centrale verblijfsruimte op het terrein.


Sfeervol onderwijsterrein

Om het vlakke terrein te doorbreken en vervoersstromen beter te kanaliseren is ervoor gekozen om heuvels aan te brengen. Deze zorgen tevens voor rust en een intieme sfeer. Deze sfeer komt ook terug in de centrale verblijfsruimte: hier staan banken en zitblokken rondom een mooie Tillia europeae. Gecombineerd met de uitlichting van deze Hollandse linde door drie grondspots wordt ook ‘s avonds een sfeervol plein gecreëerd.


Direct na de opdracht is gestart met de realisatie van het onderwijsterrein. Zo kunnen de vierdejaarsstudenten, die een grote bijdrage hebben geleverd, het resultaat van hun inspanningen zien en ervaren voordat zij de opleiding verlaten!


Inmiddels is de eerste fase is afgerond. De tweede fase, met daarin een tafeltennistafel, een sportveldje en een beweegparcours, wordt opgestart zodra de benodigde materialen binnen zijn.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

GoWa-dijkversterking: Een veiligere dijk en een toegankelijker rivierlandschap

2 nov om 08:00 uur

Het dijkversterkingsproject Gorinchem-Waardenburg (GoWa) heeft ongeveer 23,5 km van de Waaldijk in Nederland…

Lees verder »
descriptionArtikel

Speelse betonnen zitelementen geven Van Haersmapark extra karakter

2 nov om 08:00 uur

Het historische Van Haersmapark in Drachten is na een ingrijpende renovatie weer in oude glorie hersteld.  Het…

Lees verder »
descriptionArtikel

Statiegeldpaal. Goed verhaal.

2 nov om 08:00 uur

Statiegeld geeft lege flesjes en blikjes waarde. Dat stimuleert inzameling en recycling, maar brengt ook…

Lees verder »
descriptionArtikel

Utrecht opent Park Paardenveld, eerste stuk Singelpark Noord

4 nov om 10:00 uur

In de Utrechtse binnenstad is Park Paardenveld geopend, elf jaar na het herstel van de singel. Waar eerst een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Arnhem bouwt circulaire bruggen met een verhaal

3 nov om 10:00 uur

Als zijn kinderen een ander bed willen, schroeft Jeroen van Gaalen het oude uit elkaar en timmert er iets…

Lees verder »
descriptionArtikel

Young Professional: Else van den Berg - Brouwer

30 okt om 10:00 uur

Ook in de openbare ruimte is de zoektocht naar een nieuwe…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van bak naar volle grond: drie boombakken voor elke situatie

28 okt om 10:00 uur

Bomen komen in de openbare ruimte niet altijd goed tot hun recht. De grond ligt vaak vol kabels en leidingen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bedriegertjes en plateaus: toegankelijkheid begint bij het ontwerp

26 okt om 10:00 uur

Speelse waterelementen zoals bedriegertjes maken een plein op warme dagen tot een feest. Maar voor mensen met…

Lees verder »