Groen licht voor herinrichting stationsgebied Coevorden

vrijdag 14 juni 2013
timer 2 min
De financiering voor de aanleg van de spoorboog en de aanpak van het stationsgebied in Coevorden is rond. Het gaat om een totale investering van 36 miljoen euro.

Groen licht voor herinrichting stationsgebied Coevorden

 

 

Zuiderzeelijn

Het geld is afkomstig uit de zogenoemde RSP-gelden vanwege het niet doorgaan van de Zuiderzeelijn. Voorwaarde was daarbij wel, dat de gemeente van de 36 miljoen zelf 7,55 miljoen euro bijdraagt. Bovendien moet het geld worden besteed aan spoor en directe omgeving. Sinds 2009 reserveert de gemeente daarvoor jaarlijks bijna 350.000 euro. Het college stelt voor deze jaarlijkse bijdrage te verlengen tot 2037. Het voorstel komt dinsdag 25 juni aan de orde in de gemeenteraad.

Spoorboog

De spoorboog houdt in dat er bij de Mars vanaf het spoor een spoorbrug over het kanaal komt en afbuigt naar het Europark voor een directe verbinding met de Bentheimer Eisenbahn. De goederenoverslag zal toenemen en daardoor ook de werkgelegenheid. Bovendien verdwijnt het rangeren van goederentreinen uit het centrum. Dan wordt het stationsgebied heringericht en wordt een verbinding gemaakt tussen het centrum en De Holwert. Gemeente en provincie hebben het ontwerp van de Spoorboog met de Bentheimer Eisenbahn en ProRail uitgewerkt. De Spoorboog kan worden onderverdeeld in een wachtspoor, een spoorbrug en een spoorverbinding tussen brug en de Euroterminal Coevorden.

Tweede spoor


Er komt een tweede spoor over een lengte van anderhalve kilometer. Bij de aftakking wordt een zogenoemd wachtspoor aangelegd. De trein kan op volle snelheid de reguliere spoorbaan verlaten om vervolgens af te remmen. Er komt een spoorbrug van circa 50 meter. Met de Bentheimer Eisenbahn zijn afspraken gemaakt over de cofinanciering en het gebruik van de spoorboog. De Bentheimer Eisenbahn neemt de aanleg van de spoorverbinding tussen de brug en de terminal op zich, ProRail voert de aanleg van het wachtspoor uit.

Stationsomgeving

Als de spoorboog is gerealiseerd, wordt het stationsgebied aangepakt en wordt een verbinding gemaakt met De Holwert. Er zal nog uitvoerig worden bekeken of dat een tunnel of brug moet worden. Na de aanleg van de spoorbrug in 2015 wordt daarmee gestart. Uit gesprekken met bewoners bleek, dat 37 procent kiest voor een voetgangersbrug, 33 procent ziet liever een voetgangerstunnel. Van de bewoners had 17 procent geen mening. De overige 23 procent wil graag een fietstunnel. De uiteindelijke keuze heeft alles te maken met aspecten als beheer, onderhoud, veiligheid, financiën en -in het geval van een tunnel- de bodemkwaliteit.

Bron: Coevorden huis-aan-huis

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Spelen in de wadi: hoe steden ruimte voor water én spelen slim kunnen combineren'

14 aug om 09:00 uur

Een klimtoren op een eiland, bereikbaar via een bruggetje over een watergang. Eilanden waar je kunt struinen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

'We snappen het wel, maar passen het nog niet altijd toe'

12 aug om 12:21 uur

Beheerders in Nederland beoordelen zichzelf met een 6,8 als het gaat om toekomstbestendigheid. Een score die…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groen is geen franje: waarom stadsnatuur je brein verandert

11 aug om 09:00 uur

Veel wijst erop dat stadsnatuur een positief effect heeft op de gezondheid en het welbevinden van mensen. Toch…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ouderkerk aan de Amstel verruilt asfalt voor twee levendige pleinen

10 aug om 12:00 uur

Een supermarkt die wil uitbreiden. Een dorpscentrum dat al jaren te veel in het teken staat van auto's en te…

Lees verder »
descriptionArtikel

Drie pleinen, één verhaal: hoe Deventer zijn historisch hart herontdekte

5 aug om 11:00 uur

Rondom de Lebuinuskerk in het hart van Deventer liggen drie pleinen die elkaar raken, zonder ooit echt samen te…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zonder goed beheer verdwijnt toegankelijkheid

3 aug om 11:00 uur

In elke editie van Straatbeeld werpt Denise Janmaat van het Nederlands Instituut voor Toegankelijkheid haar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Buurtplein Overhoeks: maatwerk in natuursteen, water en verblijfskwaliteit

30 jul om 08:00 uur

Aan de noordzijde van het IJ, direct achter het Eye Filmmuseum, ontwikkelt Amsterdam Overhoeks zich tot een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hellendoorn maakt van bezuiniging een beweegvriendelijke visie

29 jul om 09:00 uur

Een enorme vervangingsgolf van verouderde speeltoestellen, maar geen budget om die op te vangen. Voor de…

Lees verder »