Groene en circulaire bushokjes in Leeuwarden

donderdag 15 december 2022
Leeuwarden telt 127 bushokjes en deze worden allemaal voorzien van een groen sedumdak. Deze houden water vast en zijn goed voor de natuur. Zo slaat de Friese stad meerdere vliegen in één klap.

Leeuwarden pakt de daken van de bushokjes aan om meerdere redenen, legt wethouder Evert Stellingwerf uit op LinkedIn. "We voegen 900 vierkante meter groen toe aan de openbare ruimte, de sedumdaken zijn aantrekkelijk voor vogels en insecten en de daken houden 60 liter water per m2 vast en dragen bij aan verkoeling in hete zomers. Daarnaast is het een mooie en zichtbare manier om de publieke ruimte te vergroenen."

De bushokjes passen ook binnen de plannen van Leeuwarden voor circulair inkopen en aanbesteden: naast de groene daken wordt ook de levensduur van de bushokjes verlengd en wordt er ledverlichting in toegepast. 

Circulair in 2025

Leeuwarden in 2025 maximaal circulair inkopen en doet dit in 2023 in ieder geval in tien trajecten. Nieuwsgierig? Hier vind je tien inspirerende voorbeelden van de stad van het afgelopen jaar.

Bron: gemeente Leeuwarden

Groen dak bushalte

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van losse initiatieven naar samen impact maken in circulaire openbare verlichting

3 nov om 09:00 uur

Circulariteit in de openbare verlichting krijgt steeds meer aandacht. Toch werken veel partijen in de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Geslaagde proef met warme asfaltrecyclingtrein in Almere

31 okt om 08:58 uur

Het ligt misschien niet voor de hand om via Argentinië en Tsjechië af te reizen naar de Gooimeerdijk-Oost in…

Lees verder »
descriptionArtikel

REstart, dé complete tool voor hergebruik

20 sep om 13:48 uur

Kleding nog goed te dragen maar dan wel voor iemand anders: Vinted. Konijnenhok niet meer nodig: Marktplaats.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bouwen aan de buitenruimte van morgen

18 sep om 13:36 uur

De buitenruimte verandert in hoog tempo. Gemeenten, aannemers en ontwerpers zoeken steeds vaker naar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe breng je met de MKI als gunningscriterium de CO2-uitstoot met driekwart terug?

18 sep om 09:24 uur

Bij provinciale infrastructuur is asfalt verantwoordelijk voor een groot deel van de CO₂-uitstoot. Bij een…

Lees verder »

Innovatieve, duurzame en betrouwbare aluminium masten

16 sep om 14:36 uur

Nedal aluminium is al meer dan 85 jaar dé specialist in het ontwikkelen en produceren van aluminium lichtmasten…

Lees verder »

Boom & Bonheur – Laat de openbare ruimte ademen

16 sep om 14:01 uur

Een plein dat meteen sfeer ademt. Een straat die warmte én verkoeling biedt. Een park dat leeft van…

Lees verder »