Hagenaren gevraagd om nieuwe bestemming kunstige bouwschutting

donderdag 4 september 2014
timer 2 min
Tot begin 2015 wordt nog hard gewerkt aan de metamorfose van de Noordwal-Veenkade in Den Haag. Tijdens de metamorfose zullen ook de bouwschutting en uitkijkpost op de Veenkade verdwijnen. De gemeente zoekt nu in samenwerking met de Hagenaren een nieuwe bestemming voor de kunstige panelen van de schutting, destijds ontworpen door bureau Ontwerpwerk.

Tijdens de inrichtingswerkzaamheden en het in ere herstellen van de gracht, verdwijnt de bouwschutting beetje bij beetje. Er wordt gezocht naar een nieuwe bestemming voor de panelen die zijn ontworpen onder leiding van het bureau Ontwerpwerk uit de Prinsestraat. Den Haag vraagt bewoners naar ideeën voor een nieuwe locatie waar de panelen van de te verwijderen bouwschutting kunnen hangen. In overleg met Ontwerpwerk wordt een geschikte bestemming gekozen.


Uitkijkpost

Ook de uitkijkpost op de Veenkade wordt in september weggehaald, zodat de leidingen van de tijdelijke pompinstallatie kunnen worden verwijderd. De uitkijkpost komt daarna niet meer terug. In november wordt de Veenkade tussen de Torenstraat en Toussaintkade opnieuw ingericht.


Water in de gracht

In de loop van september stroomt het water langzaam de gracht weer in. Zodra de gracht vol is, worden de damwanden aan beide zijden verwijderd. De nieuwe gracht wordt zo weer verbonden met de gracht aan de lange kant van de Noordwal-Veenkade en de Toussaintkade. Daarmee is de oorspronkelijke Singel(s)gracht in ere hersteld.

De gracht kan pas weer door boten gebruikt worden als het werk aan de kademuren en bruggen helemaal klaar is. Dat is naar verwachting eind november. Begin 2015 wordt de nieuwe gracht en het gebied er omheen samen met de buurt op een feestelijke manier geopend.


Nieuwe inrichting rond de gracht

Sinds maandag 11 augustus werkt aannemer BAM aan de nieuwe inrichting van de Prinsessewal. De oude bestrating is verwijderd, er zijn nieuwe kabels en leidingen gelegd en de straten en wegen zijn opnieuw bestraat en geasfalteerd.

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Zo geeft Rotterdam biodiversiteit handen en voeten

30 jan om 10:35 uur

Het vergroten van de biodiversiteit hoeft niet te wachten op nieuwe parken of grote investeringen. Juist in het…

Lees verder »
flash_onNieuws

Gemeenten krijgen handvatten om vergroening duurzaam te financieren

29 jan om 08:59 uur

Steeds meer Nederlandse gemeenten willen hun openbare ruimte klimaatbestendiger en groener maken, maar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Rolstoelglijbaan zet nieuwe standaard voor inclusief spelen

28 jan om 12:35 uur

Wat als je in een rolstoel zit en net zo graag van de glijbaan wilt als ieder ander kind? Die vraag liet de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Kennisbundel ZonMw neemt gezondheid mee bij inrichten fysieke leefomgeving

28 jan om 09:51 uur

ZonMw heeft een nieuwe kennisbundel gepubliceerd met praktische kennis en instrumenten over hoe professionals…

Lees verder »
flash_onNieuws

Satellietdata helpt steden de openbare ruimte slimmer te beheren

26 jan om 11:15 uur

Steden staan onder steeds grotere druk: meer inwoners, klimaatverandering en verouderde infrastructuur vragen…

Lees verder »
descriptionArtikel

Transitie Rotterdamse openbare ruimte in zeven foto's

26 jan om 10:00 uur
De openbare ruimte staat onder druk door klimaat, mobiliteit en verdichting. Hoe Rotterdam inspeelt op deze…
Lees verder »
descriptionArtikel

Integraal beleid zorgt voor nieuwe mindset bij inrichting en beheer Edese openbare ruimte

23 jan om 10:00 uur

Ambities te over, de ruimte beperkt. Het klinkt iedere gemeente bekend in de oren en in Ede is dat niet anders…

Lees verder »
descriptionArtikel

‘Beheerders, kijk vooruit naar overmorgen’

23 jan om 09:44 uur

Behoudend en operationeel: dat is vaak het beeld van het beheer van de openbare ruimte. Wie echter met Eline…

Lees verder »