Hasselt installeert vier interactieve lichtkunstwerken

donderdag 3 oktober 2013
timer 1 min
In het kader van 'Light in the city', een internationale conferentie over openbare verlichting, vindt op vrijdag 18 oktober van 20 tot 23 uur een lichtfestival plaats in de binnenstad van het Belgische Hasselt.

Hasselt installeert vier interactieve lichtkunstwerken

 

Van 17 tot 19 oktober is Hasselt gaststad voor ‘Light in the city’, een internationale conferentie over openbare verlichting. Het congres kadert binnen een Europees project rond kwaliteitsvolle en duurzame verlichting. In de UHasselt praten lichtexperts en beleidswerkers over het Hasseltse lichtplan, milieuvriendelijke stadsverlichting en vooruitstrevende lichtprojecten.

Ontdekken


Naar aanleiding van het congres vindt op vrijdag 18 oktober van 20 tot 23 uur een lichtfestival plaats. Inwoners kunnen Hasselt die avond ontdekken van haar best verlichte kant. In de binnenstad staan vier interactieve lichtkunstwerken opgesteld: aan het stadhuis, nabij het Stadsmus, op het Molenpoortplein en op het Leopoldplein. Daarnaast kregen de Sint-Quintinuskathedraal, het stadhuis, Huis de Corswarem en Huis Pasteye volledig nieuwe verlichting.

Lichtguerrillawandeling


Om 21.30 uur vertrekt vanop het Molenpoortplein een lichtguerrillawandeling. Deze leidt langs vier verduisterde sites die onder leiding van een lichtarchitect op een originele manier met zaklampen worden belicht, elk binnen een ander thema.

 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuw: de Peak 320 van Focus Lighting

31 jul om 09:00 uur

Waarom Modernista zoveel belang hecht aan duurzaam werken? Mede-eigenaar Ronald Vredenborg moet even nadenken…

Lees verder »
descriptionArtikel

Demontabele boombakken met verwisselbare panelen

24 jul om 08:00 uur

Stedelijke vergroening vraagt om innovatieve, flexibele én duurzame oplossingen. De demontabele boombakken met…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een nieuw tijdperk: innovatie en duurzaamheid in stadsparken

19 jul om 00:41 uur

In de dynamische stad Amsterdam, waar historie en vooruitgang hand in hand gaan, krijgt de openbare ruimte een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Duurzaamheid als bestaansrecht

27 jun om 10:59 uur

Als familieorganisatie is Schréder continu bezig met het overdragen naar de nieuwe generatie. Micha de Jong…

Lees verder »
flash_onNieuws

Succesvolle vierde editie Circulaire Openbare Ruimte Congres

25 jun om 14:28 uur

Tevredenheid alom op het vierde Circulaire Openbare Ruimte Congres. In Nijmegen verzamelden zich op 19 juni…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toegankelijkheid door licht

20 jun om 10:29 uur

Voor mensen met een visuele beperking vormt de openbare ruimte een dagelijkse uitdaging. Slechtzienden, die nog…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prominente rol verlichting bij herinrichting Vlaszak en Nieuwe Mark Breda

13 jun om 09:11 uur

Het historische groene karakter van de Vlaszak aan de oostkant, en het blauwe karakter van de Nieuwe Mark aan…

Lees verder »