Herinrichting Diezerbrink Zwolle bijna van start

maandag 19 augustus 2019
timer 2 min
Winkelgebied Diezerbrink in Zwolle gaat de komende maanden op de schop. Op 2 september wordt gestart met de voorbereidende werkzaamheden van de herinrichting.

Zo moet ter voorbereiding van de herinrichting een aantal kabels en leidingen worden vernieuwd en verlegd. Dit is nodig om te kunnen starten met de herinrichting die volgend jaar daadwerkelijk op de planning staat. De nutswerkzaamheden zijn naar verwachting voor december 2019 afgerond.

Blijven winkelen

Het winkelgebied is tijdens de werkzaamheden gewoon te bereiken. Ook wordt de verkeershinder zoveel mogelijk beperkt. Duidelijke bewegwijzering zorgt bijvoorbeeld voor informatie over alternatieve rijroutes en parkeermogelijkheden. Op een aantal momenten wordt de Diezerkade afgesloten voor doorgaand verkeer. Momenteel zijn daar nog geen exacte data van bekend.

De herinrichting

De Diezerbrink wordt met de herinrichting voorzien van meer groen. Ook het fietsend en lopend verkeer heeft baat bij de herinrichting: de rijbaan van de Thomas à Kempisstraat wordt namelijk versmald en de stoepen breder gemaakt. Zo kunnen winkeliers uitstallingen plaatsen en hebben voetgangers meer ruimte. Auto's mogen aan beide zijden van de straat geparkeerd staan, maar wel wordt de straat om deze reden slimmer ingericht. Zo verdwijnt de huidige rotonde op De Brink en maakt deze plaats voor een veilige, verkeerskundige oplossing. Ook worden meer plekken gecreëerd voor het parkeren van de fiets.

Oude bomen verwijderd

Een aantal bomen is niet te handhaven binnen het nieuwe ontwerp en zullen daarom worden gekapt. Deze bomen maken plaats voor nieuw aan te planten bomen. Tenslotte wordt in de eerste fase een deel van de waterkering verhoogd om aan de nieuwste eisen voor waterveiligheid te kunnen voldoen. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deelawards voor Nijmegen, Den Haag en Wageningen

30 sep om 14:33 uur

Duurzame mobiliteit bepaalt steeds meer het straatbeeld in steden. Deelmobiliteit draagt daarbij bij aan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe Nijmeegse straten een andere invulling van hun parkeerruimte ervaren

21 sep om 13:52 uur

De auto die moet wijken voor groen, ontmoeten en spelen. Het is steeds vaker een punt van discussie als…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eindeloze mogelijkheden voor de inrichting en verlichting van de buitenruimte

20 sep om 13:41 uur

Van levendige pleinen en groene woonwijken tot sfeervol verlichte stadscentra en parken of functionele…

Lees verder »
descriptionArtikel

Dorpsplein Alphen krijgt nieuw leven dankzij herinrichting

19 sep om 11:03 uur

In augustus 2015 werd Alphen, een dorp in de gemeente West Maas en Waal, getroffen door een hevige regenbui die…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe breng je met de MKI als gunningscriterium de CO2-uitstoot met driekwart terug?

18 sep om 09:24 uur

Bij provinciale infrastructuur is asfalt verantwoordelijk voor een groot deel van de CO₂-uitstoot. Bij een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Cascades van natuursteen: de watertrap die Leidsche Rijn kleur geeft

18 sep om 09:15 uur

In het hart van het Utrechtse Leidsche Rijn ligt een park dat meer is dan zomaar een groenstrook. Het…

Lees verder »

Agora Makers: zes vertrouwde merken onder één dak

16 sep om 13:34 uur

Wij geven het inrichten van de buitenruimte een nieuwe dimensie. Zes toonaangevende producenten – één krachtige…

Lees verder »