Herinrichting Diezerbrink Zwolle bijna van start

maandag 19 augustus 2019
timer 2 min
Winkelgebied Diezerbrink in Zwolle gaat de komende maanden op de schop. Op 2 september wordt gestart met de voorbereidende werkzaamheden van de herinrichting.

Zo moet ter voorbereiding van de herinrichting een aantal kabels en leidingen worden vernieuwd en verlegd. Dit is nodig om te kunnen starten met de herinrichting die volgend jaar daadwerkelijk op de planning staat. De nutswerkzaamheden zijn naar verwachting voor december 2019 afgerond.

Blijven winkelen

Het winkelgebied is tijdens de werkzaamheden gewoon te bereiken. Ook wordt de verkeershinder zoveel mogelijk beperkt. Duidelijke bewegwijzering zorgt bijvoorbeeld voor informatie over alternatieve rijroutes en parkeermogelijkheden. Op een aantal momenten wordt de Diezerkade afgesloten voor doorgaand verkeer. Momenteel zijn daar nog geen exacte data van bekend.

De herinrichting

De Diezerbrink wordt met de herinrichting voorzien van meer groen. Ook het fietsend en lopend verkeer heeft baat bij de herinrichting: de rijbaan van de Thomas à Kempisstraat wordt namelijk versmald en de stoepen breder gemaakt. Zo kunnen winkeliers uitstallingen plaatsen en hebben voetgangers meer ruimte. Auto's mogen aan beide zijden van de straat geparkeerd staan, maar wel wordt de straat om deze reden slimmer ingericht. Zo verdwijnt de huidige rotonde op De Brink en maakt deze plaats voor een veilige, verkeerskundige oplossing. Ook worden meer plekken gecreëerd voor het parkeren van de fiets.

Oude bomen verwijderd

Een aantal bomen is niet te handhaven binnen het nieuwe ontwerp en zullen daarom worden gekapt. Deze bomen maken plaats voor nieuw aan te planten bomen. Tenslotte wordt in de eerste fase een deel van de waterkering verhoogd om aan de nieuwste eisen voor waterveiligheid te kunnen voldoen. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Vernieuwd Lage Bergse Bos verbindt natuur en recreatie

1 jun om 08:44 uur

Het Lage Bergse Bos is een populair recreatiegebied bij Rotterdam, met afwisseling van bos, open weides en…

Lees verder »

Ladelys: slimme laadlichtmast voor de openbare ruimte

26 mei om 13:08 uur

De energietransitie en de groei van elektrisch rijden vragen om slimme oplossingen voor de openbare ruimte.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Inspiratie voor een toekomstbestendige leefomgeving

22 mei om 14:24 uur

Klimaatverandering en andere maatschappelijke opgaven vragen om slimme, duurzame en klimaatbestendige keuzes in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Gemeenten versnellen samen naar een circulaire openbare ruimte

21 mei om 13:47 uur

Wat betekent het om als gemeente echt samen te leren en versnellen in de transitie naar een circulaire openbare…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nederlanders bereid te betalen voor een beweegvriendelijke openbare ruimte

19 mei om 16:01 uur

Nederlanders vinden het acceptabel om meer belasting te betalen voor effecten van ingrepen  die de openbare…

Lees verder »
descriptionArtikel

Nieuwe speeltuin in Roosendaal richt zich op toegankelijk spelen

19 mei om 13:16 uur

Spelen zou voor ieder kind vanzelfsprekend moeten zijn, met of zonder beperking, maar dat kan nog lang niet in…

Lees verder »
descriptionArtikel

Niet meer licht, maar beter licht: Maastricht omarmt Dark Sky

19 mei om 09:13 uur

Steeds meer gemeenten vervangen verouderde openbare verlichting. Maastricht gebruikte dat moment niet alleen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panel: water en bodem moeten te allen tijde sturend zijn bij de inrichting van de stedelijke openbare ruimte

13 mei om 13:17 uur

Sinds 2022 is het principe ‘water en bodem sturend’ richtinggevend voor de inrichting van Nederland. Het…

Lees verder »