Herinrichting Vijzelgracht in de zomer voltooid

vrijdag 9 februari 2018
timer 2 min
De voormalige gracht in Amsterdam wordt momenteel getransformeerd in een groen plein met zitplekken, veel bomen en planten, dichtbij de entrees van de metro.

Wie uitstapt bij tram- of metrohalte Vijzelgracht, komt in de nabije toekomst uit op een groot plein met volop zitgelegenheid en in het groen. Ter hoogte van de Nieuwe Weteringstraat kunnen auto´s naar één van de drie lifthuisjes rijden die toegang bieden tot de nieuwe bewonersparkeergarage, waarvan de bouw waarschijnlijk volgend jaar start. Naast het groene plein blijft de ventweg bestaan, met een dubbele bomenrij van platanen en borders vaste planten. De ventweg wordt van de rijbaan afgeschermd door lage hagen. Zo kunnen auto´s en fietsers niet op willekeurige plaatsen op- en afrijden. Ook de luchtschacht van de metro wordt groen, een groene gevel van blauwe passie- en trompetbloem.

Fietsparkeren

Op de trottoirs worden 300 fietsparkeerplaatsen voorzien: rekken bij de twee metro entrees en in de zijstraten, fietsvakken aan de oostzijde en deels op het plein. In 2018 rijden er minder trams. Daarom wordt de tramhalte korter. Vanaf het Centraal Station zal er nog één tramlijn door de Vijzelstraat en de Vijzelgracht rijden. Het haltepaar komt weer op zijn oude plek terug, in de Nieuwe Vijzelstraat.

Terra rossa 

De trottoirs, fietsstroken en ventweg worden uitgevoerd in rode klinkers (terra rossa). Het stedelijk plein wordt een klinkermengsel van drie kleuren: terra rossa, antraciet en oker. De rijbaan wordt uitgevoerd in zwart asfalt met een blauwgrijze steenslag. De Vijzelgracht wordt verlicht met bolarmaturen en kroonlantaarns. Deze armaturen worden aan één spankabel opgehangen die aan de oostzijde wordt bevestigd aan de gebouwen en aan de westzijde aan de stalen combimasten. Aan de ventweg en op het plein worden kroonlantaarns geplaatst. De herinrichting van de Vijzelgracht en Nieuwe Vijzelstraat betreft het gebied tussen de Prinsengracht en het Weteringcircuit en is onderdeel van het mega-project Rode Loper

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Technisch probleem leidt tot complete metamorfose van Bagijnhof Delft

6 okt om 10:07 uur

Wat ooit een stenig en waterrijk zorgenkind was, is veranderd in een groene en levendige plek waar bewoners…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deelawards voor Nijmegen, Den Haag en Wageningen

30 sep om 14:33 uur

Duurzame mobiliteit bepaalt steeds meer het straatbeeld in steden. Deelmobiliteit draagt daarbij bij aan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe Nijmeegse straten een andere invulling van hun parkeerruimte ervaren

21 sep om 13:52 uur

De auto die moet wijken voor groen, ontmoeten en spelen. Het is steeds vaker een punt van discussie als…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eindeloze mogelijkheden voor de inrichting en verlichting van de buitenruimte

20 sep om 13:41 uur

Van levendige pleinen en groene woonwijken tot sfeervol verlichte stadscentra en parken of functionele…

Lees verder »
descriptionArtikel

Dorpsplein Alphen krijgt nieuw leven dankzij herinrichting

19 sep om 11:03 uur

In augustus 2015 werd Alphen, een dorp in de gemeente West Maas en Waal, getroffen door een hevige regenbui die…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe breng je met de MKI als gunningscriterium de CO2-uitstoot met driekwart terug?

18 sep om 09:24 uur

Bij provinciale infrastructuur is asfalt verantwoordelijk voor een groot deel van de CO₂-uitstoot. Bij een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Cascades van natuursteen: de watertrap die Leidsche Rijn kleur geeft

18 sep om 09:15 uur

In het hart van het Utrechtse Leidsche Rijn ligt een park dat meer is dan zomaar een groenstrook. Het…

Lees verder »