Het Raadhuisplein in Zwijndrecht

dinsdag 22 december 2009
timer 2 min
Op advies van Ingenieursbureau Drechtsteden heeft de gemeente Zwijndrecht Pilkes Infra en PUTkast de opdracht gegeven om de elektravoorzieningen voor evenementen aan te leggen op het heringerichte Raadhuisplein.

Het Raadhuisplein in Zwijndrecht

Van 1933 naar nu

Onlangs zijn de omvangrijke herinrichtingswerkzaamheden op het Raadhuisplein van Zwijndrecht afgerond. Het gebied rond het oude raadhuis uit 1933 en het nieuwe raadhuis is met veel aandacht voor ruimte en groen opgeknapt. Door diverse parkeerplaatsen te verplaatsen is er veel ruimte ontstaan om dit te realiseren.


Kleine evenementen

De modern ontworpen vijver met het daarnaast nieuw gebouwde carillon vormen belangrijkste blikvangers van de modern ontworpen openbare ruimte. Daarnaast is er veel aandacht geweest voor kwalitatieve materialen zoals de lichtmasten en het bestratingsmateriaal. Ook is rekening gehouden met de benodigde voorzieningen voor het toekomstig gebruik van het gebied. Zo worden er op kleine schaal evenementen gehouden, zoals Koninginnedagactiviteiten en de 4 mei herdenkingen. Voor deze activiteiten zijn goede elektriciteitsvoorzieningen een pré.

Geen extra infra kosten

Tijdens de voorbereiding van het project is PUTkast benaderd om mee te denken over de voorzieningen. Dit heeft geresulteerd in toepassing van een compacte evenementenPUTkast basic voorzien van bestraatte deksel, welk dient als voedingspunt voor de kleinere evenementen. Deze kast wordt gevoed vanuit het raadhuis waardoor extra infra kosten zijn vermeden.


ContactdoosPUTkast

Bij het oorlogsmonument op het plein, is een contactdoos PUTkast toegepast zodat men tijdens de jaarlijkse herdenking eenvoudig toegang heeft tot elektriciteit op locatie zonder dat er sprake is van lange hinderlijke snoeren. Hetzelfde is gedaan voor de plek waar de kerstboom ieder jaar komt te staan; onder de boom is een aansluitpunt beschikbaar.
  

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Nieuw stadsdeel 't Zoet Breda: van industrieterrein naar bruisende leefomgeving

8 jan om 11:34 uur

'Een plek waar historie, ambitie en toekomst samenkomen. Waar hoogstedelijkheid, wonen, werken, groen en …

Lees verder »
flash_onNieuws

Arnhemse Park Beekdal wordt plek voor sport, natuur en recreatie

8 jan om 11:08 uur

Het Arnhemse Park Beekdal krijgt steeds meer vorm. Het gebied tussen de wijken Angerenstein, Geitenkamp en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panoramabanken Zaanse Helden fraai voorbeeld van maatwerk

7 jan om 11:07 uur

Hoe maak je van een grote daktuin, die onderdeel is van een groene wandelroute, ook een plek om te verblijven?…

Lees verder »
flash_onNieuws

Nieuwe regels voor buitenreclame in Tilburg

7 jan om 10:36 uur

Tilburg heeft de regels voor reclame in de openbare ruimte aangepast. De gemeente wil dat de reclame beter…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatiecatalogus 2026: nieuws, inspiratie en inzichten

5 jan om 11:35 uur

De innocat 2026 is verschenen. Deze jaarlijkse innovatiecatalogus, samengesteld in samenwerking met Stedebouw…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toegang tot openbaar sanitair niet als zwakke schakel, maar als recht voor iedereen

30 dec 2025

In een land dat fietsen en buitenleven stimuleert, blijft toegang tot openbare toiletten een zwakke schakel. In…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bewegen als bouwsteen van de stad 

29 dec 2025

Thijs van Spaandonk is sinds begin 2025 een van de twee nieuwe Rijksadviseurs van het College van…

Lees verder »
descriptionArtikel

Bewegen voor iedereen: de openbare ruimte als uitnodiging

24 dec 2025

Denise Janmaat beweegt zich dagelijks door steden en wijken met een dubbele pet op: als adviseur…

Lees verder »