Hoe ouderen langer in Amsterdam kunnen wonen

maandag 12 juni 2017
timer 2 min
In Amsterdam neemt het aantal ouderen toe, net als het aantal ouderen met chronische aandoeningen. Het college vindt dat iedereen van 0 tot 100 jaar in de stad moet kunnen wonen.

Sinds de zomer van 2015 is Amsterdam daarom lid van het wereldwijde netwerk van Age Friendly Cities van de Wereldgezonheidsorganisatie (WHO). In het actieplan Age Friendly City, dat deze week door het college is vastgesteld, staat hoe de gemeente bijdraagt aan een levensloopbestendige stad.

Valpreventie en bewegen voor ouderen

Eric van der Burg, wethouder Zorg en Ouderen: “Toen we ons aansloten bij het netwerk van Age Friendly Cities hebben we besloten om op drie domeinen in te zetten: dementie, eenzaamheid en ouderenhuisvesting. In het actieplan voegen wij hier ‘valpreventie en bewegen voor ouderen’ aan toe. De impact van valincidenten onder ouderen is groot met tijdelijk of blijvend functieverlies tot gevolg. Bewegen en sporten voor ouderen levert een belangrijke bijdrage aan het voorkomen van valongevallen.”

Acties

Amsterdam gaat de komende jaren het internationaal Kennisnetwerk beter benutten en kijken naar slimme oplossingen op het gebied van e-health. In de buurten is ruimte voor projecten als het Silverscreen met maandelijkse filmactiviteiten voor ouderen en projecten gericht op veiliger fietsgedrag onder ouderen.

 

Ook gaat Amsterdam de komende jaren experimenteren met een ‘levensloopbestendige route’ die in samenspraak met ouderen in drie wijken vorm moet krijgen. Een dergelijke route leidt langs voorzieningen, woningen, verblijfsplekken en openbaar vervoershaltes en nodigt uit tot ontmoeten en bewegen. Er wordt een koppeling gemaakt met het verbeteren van ingangen van parken, de toegankelijkheid van een OV-halte en maatschappelijke zorgvoorzieningen. De ruimtelijke ingrepen worden vervolgens geëvalueerd met ouderen en andere gebruikers.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Vernieuwd Lage Bergse Bos verbindt natuur en recreatie

1 jun om 08:44 uur

Het Lage Bergse Bos is een populair recreatiegebied bij Rotterdam, met afwisseling van bos, open weides en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Het Amadeiroplein: een plein dat het verleden respecteert en de toekomst verlicht

29 jun om 09:00 uur

Johny Schellings is senior specialist openbare verlichting bij de gemeente 's-Hertogenbosch. Zijn favoriete…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zo helpt handreiking gemeenten bij transformatie naar beweegvriendelijke naoorlogse wijken

24 jun om 11:42 uur

Integreren van beweegvriendelijkheid in de herontwikkeling van naoorlogse wijken, dat is niet eenvoudig en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brede coalitie vraagt om landelijke groennormen voor hittebestendige steden

17 jun om 10:01 uur

Een groeiende coalitie van maatschappelijke organisaties roept de minister van VRO op tot wettelijk verankerde…

Lees verder »
descriptionArtikel

Capelle aan den IJssel maakt van Stadsplein de huiskamer van de stad

16 jun om 08:39 uur

Tien jaar voorbereiding, één duidelijke ambitie: van het Stadsplein in Capelle aan den IJssel een plek maken…

Lees verder »
descriptionArtikel

Rioolprobleem aan basis van leefbare Heinsbergerweg Roermond

15 jun om 09:08 uur

Wat begon als een noodzakelijke vervanging van het riool groeide uiteindelijk uit tot een complete…

Lees verder »
flash_onNieuws

Zwolle licht drie historische iconen opnieuw aan

10 jun om 12:02 uur

Studio DL gaat de Peperbus, de Sassenpoort en het stadhuis van Zwolle voorzien van een nieuw lichtontwerp.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Lichtmasten voor Kurhaus ademen geschiedenis van Scheveningen

8 jun om 14:10 uur

De acht nieuwe lichtmasten op de Middenboulevard in Scheveningen zijn geen gewone lantaarnpalen. Ontworpen door…

Lees verder »