Hoofdentree Den Haag groener en veiliger

maandag 10 december 2012
timer 2 min
Wie over een jaar Den Haag binnenrijdt via de Utrechtsebaan, ziet meteen dat de stad een groen hart heeft. Er is een budget van 2,5 miljoen euro gereserveerd om de stadsentree het komende jaar groener en veiliger te maken.

Hoofdentree Den Haag groener en veiliger

Verkeerssituatie overzichtelijker


"Wie eind volgend jaar de tunnel uitkomt, ziet meteen dat Den Haag een internationale stad van vrede en recht en een groene wereldstad aan zee is", zegt wethouder Boudewijn Revis (Stadsbeheer). De Utrechtsebaan wordt fraaier en tegelijkertijd verkeersveiliger gemaakt door het zoveel mogelijk vergroenen van de verkeersruimte. De rijbanen worden van elkaar gescheiden door het verbreden en toevoegen van brede groene midden- en zijbermen. Ook worden de trottoirs verschoven en versmald, waardoor de fietspaden verder van de rijbanen komen te liggen en tussen de rijbanen en fietspaden groene bermen kunnen worden gemaakt. Dat maakt de verkeerssituatie overzichtelijker en de fietsroute aantrekkelijker.

Ophangsystemen voor verkeerslichten


Voor voetgangers wordt een wandelpad aangelegd dat tussen de bomen door kronkelt. Langs het Malieveld komen nieuwe bomen te staan in een groene, drie meter brede, middenberm om beter aan te sluiten bij het beeld van het Haagse Bos en de Koekamp. Het ontwerp is zodanig langs de rand van het Haagse bos ingepast dat zoveel mogelijk bestaande bomen kunnen blijven staan. Ook wordt het ‘palenwoud' flink uitgedund. Er komen ophangsystemen voor verkeerslichten en matrixborden. Daardoor verbetert het zicht op het verkeer.
 

Veiliger voor verkeer


"Elke werkdag maken ruim 100.000 automobilisten gebruik van de Utrechtsebaan.  Met deze maatregelen wordt deze toegangsweg tot het hart van Den Haag een passend visitekaartje voor de internationale stad van vrede en recht. Door de betere inrichting wordt het er bovendien veiliger voor automobilisten, fietsers en voetgangers", aldus wethouder Revis. "Je ziet bij aankomst in Den Haag een overzichtelijk kruispunt, dat echte Haagse, groene plekken als de Koekamp, het Malieveld en het Haagse Bos met elkaar verbindt. Haagser kan het niet."

 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Straatbeeld op de Vakbeurs Openbare Ruimte: kennis delen door ontmoeting en lezingen

12 sep om 13:00 uur

Als strategisch partner van de grootste vakbeurs in de openbare ruimte van Nederland is het vakblad Straatbeeld…

Lees verder »
descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe breng je met de MKI als gunningscriterium de CO2-uitstoot met driekwart terug?

18 sep om 09:24 uur

Bij provinciale infrastructuur is asfalt verantwoordelijk voor een groot deel van de CO₂-uitstoot. Bij een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Cascades van natuursteen: de watertrap die Leidsche Rijn kleur geeft

18 sep om 09:15 uur

In het hart van het Utrechtse Leidsche Rijn ligt een park dat meer is dan zomaar een groenstrook. Het…

Lees verder »

Boom & Bonheur – Laat de openbare ruimte ademen

16 sep om 14:01 uur

Een plein dat meteen sfeer ademt. Een straat die warmte én verkoeling biedt. Een park dat leeft van…

Lees verder »

Agora Makers: zes vertrouwde merken onder één dak

16 sep om 13:34 uur

Wij geven het inrichten van de buitenruimte een nieuwe dimensie. Zes toonaangevende producenten – één krachtige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Transformatie Oranjebuurt Dieren als model voor duurzame wijkontwikkeling

16 sep om 13:24 uur

In de afgelopen jaren heeft de Oranjebuurt in Dieren een ingrijpende metamorfose ondergaan. Waar de Oranjebuurt…

Lees verder »

Maak openbare voorzieningen slimmer met online beheer

16 sep om 13:19 uur

Met onze Slimme kast® heb je altijd en overal inzicht in de status van je installatie. Storingen worden direct…

Lees verder »