Janskerkhof Utrecht autovrij

donderdag 19 mei 2011
timer 2 min
Janskerkhof binnenstad Utrecht wordt autovrij Het college van B en W van Utrecht heeft gekozen voor het stapsgewijs autovrij maken van het Janskerkhof. Dat betekent dat als de gemeenteraad - na inspraak van belanghebbenden - met het plan akkoord gaat, er 65 parkeerplekken plaats gaan maken voor onder meer terrassen.
Janskerkhof Utrecht autovrij



Vier scenario’s


Het college had de keus uit vier verschillende scenario's, waaronder het in een keer helemaal autovrij maken van het plein. Dat zou 12 miljoen euro gaan kosten. Bijna een kwart van dat bedrag (3.720.000 euro) zou bestaan uit het wegvallen van inkomsten door het opheffen van 124 kortparkeerplekken.

Op één na goedkoopste


De nu gekozen oplossing is de op één na goedkoopste. Het benodigde budget is 360.000 euro, waarvan 330.000 voor opheffen van 11 kortparkeerplaatsen en 30.000 euro voor de herinrichting van het deel van het plein achter de kiosken. Van de 54 belanghebbendenplaatsen worden er vijftien verplaatst. Het wegvallen van de overige plekken drukt volgens de gemeente nauwelijks op de begroting van het plan en is daarom niet meegenomen in de berekening van de kosten.

Informatieavond


In het scenario waarvoor het college heeft gekozen staat niets over de verdere fasering van het autovrij maken van het plein. De gemeenteraad organiseert binnenkort een raadsinformatieavond over het plan. De datum daarvan is nog niet bekend.

Bron: De Nieuwe Utrechter
 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Datakwaliteit als sleutel tot voorspellend wegbeheer

18 aug om 10:00 uur

Veel gemeenten en provincies worstelen met hetzelfde probleem: de kwaliteit van hun areaaldata schiet tekort,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Spelen in de wadi: hoe steden ruimte voor water én spelen slim kunnen combineren'

14 aug om 09:00 uur

Een klimtoren op een eiland, bereikbaar via een bruggetje over een watergang. Eilanden waar je kunt struinen,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Groen is geen franje: waarom stadsnatuur je brein verandert

11 aug om 09:00 uur

Veel wijst erop dat stadsnatuur een positief effect heeft op de gezondheid en het welbevinden van mensen. Toch…

Lees verder »
descriptionArtikel

Ouderkerk aan de Amstel verruilt asfalt voor twee levendige pleinen

10 aug om 12:00 uur

Een supermarkt die wil uitbreiden. Een dorpscentrum dat al jaren te veel in het teken staat van auto's en te…

Lees verder »
descriptionArtikel

Veilige masten beginnen bij een goede inspectie en meting

4 aug om 11:33 uur

Iedere dag lopen we er onderdoor, naast of langs — zonder erbij stil te staan. Openbare verlichtingsmasten,…

Lees verder »
descriptionArtikel

Zonder goed beheer verdwijnt toegankelijkheid

3 aug om 11:00 uur

In elke editie van Straatbeeld werpt Denise Janmaat van het Nederlands Instituut voor Toegankelijkheid haar…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hellendoorn maakt van bezuiniging een beweegvriendelijke visie

29 jul om 09:00 uur

Een enorme vervangingsgolf van verouderde speeltoestellen, maar geen budget om die op te vangen. Voor de…

Lees verder »
descriptionArtikel

CityHealth helpt gemeenten bij vergroening

28 jul om 10:00 uur

Klimaatadaptatie, waterberging, hittestress, biodiversiteit: vergroening van binnenstedelijke gebieden staat…

Lees verder »