Kluisheulbrug met zorg vernieuwd

dinsdag 15 november 2016
timer 2 min
Op basis van de oude brug is een nieuw ontwerp gemaakt voor de Kluisheulbrug in Maasland.

Moderne tijden en oude bruggen gaan niet altijd goed samen. De Kluisheulbrug in Maasland was bijvoorbeeld niet ontworpen op de huidige verkeersbelasting en verkeerde daardoor in zodanig slechte staat, dat hij moest worden vervangen. Er was scheurvorming in zowel brugdek als landhoofden ontstaan. Op basis van de oude brug maakte ipv Delft een nieuw ontwerp.  

 

In grote lijnen ziet de nieuwe brug er net zo uit als de vorige. Het ingetogen hekwerk komt in vorm en uitstraling overeen met het oorspronkelijke hekwerk. Dit geldt ook voor de gemetselde landhoofden, die op basis van een oude ansichtkaart van de oorspronkelijke brug geheel zijn opgebouwd uit bakstenen in IJsselformaat.

 

Tegelijkertijd werd het ontwerp op een aantal punten aangepast. De oude brug had een stalen dek en een tussensteunpunt. Ipv Delft koos in plaats daarvan voor een betonnen brugdek zonder tussensteunpunt. Verder pasten de ontwerpers natuurstenen hoekstenen toe op kwetsbare plekken en is het nieuwe hekwerk opgebouwd uit stalen strippen in plaats van buisprofielen. De nieuwe brug is zo niet alleen sterker dan zijn voorganger, maar heeft ook een meer verfijnde en verzorgde uitstraling.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Rolstoelglijbaan zet nieuwe standaard voor inclusief spelen

28 jan om 12:35 uur

Wat als je in een rolstoel zit en net zo graag van de glijbaan wilt als ieder ander kind? Die vraag liet de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Kennisbundel ZonMw neemt gezondheid mee bij inrichten fysieke leefomgeving

28 jan om 09:51 uur

ZonMw heeft een nieuwe kennisbundel gepubliceerd met praktische kennis en instrumenten over hoe professionals…

Lees verder »
descriptionArtikel

Transitie Rotterdamse openbare ruimte in zeven foto's

26 jan om 10:00 uur
De openbare ruimte staat onder druk door klimaat, mobiliteit en verdichting. Hoe Rotterdam inspeelt op deze…
Lees verder »
descriptionArtikel

Integraal beleid zorgt voor nieuwe mindset bij inrichting en beheer Edese openbare ruimte

23 jan om 10:00 uur

Ambities te over, de ruimte beperkt. Het klinkt iedere gemeente bekend in de oren en in Ede is dat niet anders…

Lees verder »
descriptionArtikel

Metamorfose Wolvenvallei Rotterdam: 'het lijkt wel Canada'

19 jan om 11:02 uur

Midden in het Kralingse Bos in Rotterdam ligt een plek die jarenlang bijna niemand echt zag. Een uitgestrekte…

Lees verder »
descriptionArtikel

To infinity… and beyond!

19 jan om 10:50 uur

Esther Philipsen is kenniswerker fysieke leefomgeving bij CROW en houdt zich dagelijks bezig met…

Lees verder »

Flamingo: omdat je fiets geen avonturen zoekt

16 jan om 13:59 uur

Veilig en efficiënt fietsparkeren is essentieel op plekken waar fietsen vaak onbeheerd achterblijven. De…

Lees verder »
descriptionArtikel

Passerelle geeft Zwolle nieuwe verblijfsplek boven het spoor

13 jan om 11:45 uur

Zwolle investeert fors in nieuwe stadsdelen, met name in de Spoorzone ten zuiden van het station. Om…

Lees verder »