Koopmansplein Assen gaat flink op de schop

woensdag 29 januari 2020
timer 2 min
Het college van burgemeester en wethouders van Assen heeft ingestemd met het voorlopige ontwerp (VO) van het Koopmansplein. Het VO komt grotendeels overeen met het schetsontwerp dat de Assenaren in juni 2019 als winnaar hebben gekozen.

De belangrijkste aanpassingen ten opzichte van het winnende ontwerp zitten onder de grond. Omdat het plein op het laagste punt van de Asser binnenstad ligt, komt er extra waterberging op en onder het plein. Om voorbereid te zijn op de energiestransitie worden kabels en leidingen verlegd en trafo’s verplaatst. 

Winnend ontwerp

Het idee van OKRA Landschapsarchitecten werd met 40 procent van de stemmen verkozen tot het beste ontwerp door de Assenaren. De blikvanger op het plein is een mistfontein die op warme zomerdagen voor verkoeling zorgt en een natuurlijke spelaanleiding vormt voor kinderen. Aan de ene kant van de fontein worden elementen van de singels van Assen teruggebracht in de vorm van lindebomen. Daarnaast komen er grote banken waar mensen elkaar kunnen ontmoeten. Aan de andere kant komen vier 'tuinen' die als losse keien op het plein worden aangebracht. Twee daarvan worden ingericht als echte tuin met een mix van vaste planten en struiken, een kei wordt een terras en kan ook gebruikt worden als klein podium en één kei wordt een speeltuin.



Het winnende ontwerp van OKRA Landschapsarchitecten (Fotobron: OKRA) 

Assen werkt hard aan de vernieuwing van de binnenstad. De geschiedenis van het oude Assen en de hedendaagse wensen van de stad komen allemaal terug in het winnende ontwerp van OKRA. Het nieuwe Koopmansplein wordt de schakel tussen de historische kern van het oude Assen met z’n singels als omzoming en het winkelgebied van het nieuwe Assen. Vanwege het TT Festival starten de werkzaamheden na de bouwvak. De verwachting is dat het vernieuwde plein voor de TT van 2021 klaar is.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deelawards voor Nijmegen, Den Haag en Wageningen

30 sep om 14:33 uur

Duurzame mobiliteit bepaalt steeds meer het straatbeeld in steden. Deelmobiliteit draagt daarbij bij aan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe Nijmeegse straten een andere invulling van hun parkeerruimte ervaren

21 sep om 13:52 uur

De auto die moet wijken voor groen, ontmoeten en spelen. Het is steeds vaker een punt van discussie als…

Lees verder »
descriptionArtikel

Eindeloze mogelijkheden voor de inrichting en verlichting van de buitenruimte

20 sep om 13:41 uur

Van levendige pleinen en groene woonwijken tot sfeervol verlichte stadscentra en parken of functionele…

Lees verder »
descriptionArtikel

Dorpsplein Alphen krijgt nieuw leven dankzij herinrichting

19 sep om 11:03 uur

In augustus 2015 werd Alphen, een dorp in de gemeente West Maas en Waal, getroffen door een hevige regenbui die…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe breng je met de MKI als gunningscriterium de CO2-uitstoot met driekwart terug?

18 sep om 09:24 uur

Bij provinciale infrastructuur is asfalt verantwoordelijk voor een groot deel van de CO₂-uitstoot. Bij een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Cascades van natuursteen: de watertrap die Leidsche Rijn kleur geeft

18 sep om 09:15 uur

In het hart van het Utrechtse Leidsche Rijn ligt een park dat meer is dan zomaar een groenstrook. Het…

Lees verder »

Agora Makers: zes vertrouwde merken onder één dak

16 sep om 13:34 uur

Wij geven het inrichten van de buitenruimte een nieuwe dimensie. Zes toonaangevende producenten – één krachtige…

Lees verder »