Kortrijk heeft eerste klimaatspeelplaats van België

donderdag 15 april 2021
timer 2 min
Basisschool Sint-Paulus in Kortrijk heeft de allereerste Klimaatspeelplaats van België. Het stenen schoolplein is veranderd in een prikkelend speel- en leerlandschap waar speelnatuur en biodiversiteit een plek gekregen hebben.

De voorheen 4000 vierkante meter stenen speelplaats biedt kinderen de ruimte om te sporten en te bewegen. Avontuurlijk spel mag, vrij spelen krijgt alle kansen, ontdekken en leren is een must. "Voor onze school was het belangrijk dat we nadachten over de hitte-stress die veroorzaakt worden door overvloedige zonneschijn op een kale betonnen vlakte", zo klinkt het vanuit Basisschool Sint-Paulus. "Daarnaast is ook de luchtkwaliteit op en rond onze school van belang. Ook hier spelen meer bomen een belangrijke rol. Ze helpen mee onze CO2-uitstoot op te vangen, houden dit vast en filteren zo mee de lucht."

Om de kinderen het belang van biodiversiteit en een gezond ecosysteem bij te brengen, helpen ze mee met het verzorgen van de speelplaats. Via lessen in de openlucht en contact met het groen krijgen ze verantwoordelijkheid over hun speelplaats. Ouders helpen mee met het bijenproject ‘Bie Paulus’. Dat project moet ook zorgen dat de kinderen uiteindelijk de essentie snappen van waar een gezond ecosysteem voor staat.

Volgens meester Cédric Ryckaert zegt tegen de VRT over de groene en open speelplaats: "Het is eigenlijk een mix tussen verharding, met veel plek voor sport. De andere helft is onthard, met zand en kiezeltjes. Veel speeltoestellen en groen. Intussen hebben we ook papa's die hier bijen kweken, daardoor hebben we onze eigen honing. We hebben ook onze eigen moestuin en kippen. Ik denk dat dat wel de toekomst is voor scholen. Zo kunnen we mee impact hebben op de klimaatverandering.

Lees er hier meer over!

Meer artikelen met dit thema

Spray Park onmisbaar in slimme openbare ruimte

5 mei om 15:59 uurtimer2 min
Kinderen voelen zich van nature aangetrokken tot water. Spetteren, verplaatsen van water en verleggen van stromen…
Lees verder »

Wormer heeft speellocatie met recyclebare onderplaten

4 mei om 15:48 uurtimer2 min
NOVUM Nederland is totaalleverancier van speel- en sporttoestellen. Samen met het zusterbedrijf Prokuru heeft het…
Lees verder »

‘Speelbranche moet gezamenlijk streven naar circulaire speelplekken’

25 mrt om 00:00 uurtimer3 min
Elise Weegels (Speelplan) en Vincent Verbeek (Gemeente Alphen aan den Rijn) komen tijdens de Verbindingsdag…
Lees verder »

‘Ons doel is om in 2025 alleen nog maar circulaire ondergronden te leveren'

23 mrt om 00:00 uurtimer5 min
“Onze corebusiness is het leveren, installeren en onderhouden van ondergronden, dat doen we zo duurzaam mogelijk.…
Lees verder »

Circulaire speellocaties zijn in Almere de norm

18 mrt om 00:00 uurtimer3 min
De gemeente Almere maakt werk van circulaire speellocaties. Circulair aanbesteden is de norm geworden en de…
Lees verder »

Speelplekken die goed worden gebruikt, dat is pas duurzaam

11 mrt om 00:00 uurtimer3 min
Boomstam hier, zwerfkei daar en om niet te vergeten de rioolbuizen en hergebruikte tegelmuurtjes. Natuurlijke,…
Lees verder »

De beweegvriendelijkheid van de Omgevingswet

11 feb om 00:00 uurtimer7 min
De invoering van de Omgevingswet biedt meer dan genoeg kansen voor het stimuleren van de beweegvriendelijke…
Lees verder »

Gemeenten maken werk van duurzame en klimaatbestendige speelruimten

15 jan om 00:00 uurtimer3 min
Speelplan werkt samen met gemeenten in heel Nederland aan klimaatbestendige en duurzame speelruimten. Bij de…
Lees verder »