Kostenkengetallen openbare ruimte

maandag 27 februari 2012
timer 2 min
Nationaal kennisplatform CROW wil betere informatie aanbieden over de beheerkosten van de openbare ruimte. Het instituut heeft Grontmij daarom opdracht gegeven actuele kostenkengetallen voor het beheer en onderhoud van de openbare ruimte te bepalen.

Kostenkengetallen openbare ruimte

Actuele kostenkengetallen zijn onder andere nodig om betrouwbare meerjarenplanningen te maken. In het verleden heeft CROW hiervoor publicatie 145 ‘Beheerkosten openbare ruimte’ met bijbehorende CD-rom uitgebracht. CROW wenst deze informatie te actualiseren en om te zetten naar de Database Kostenkengetallen Openbare Ruimte. Deze database moet onderdeel worden van de CROW-webapplicatie ‘Beeldkwaliteit openbare ruimte’ (publicatie 288).

Actualisatie kostenkengetallen


De actualisatie van de kostenkengetallen heeft betrekking op de vakdisciplines wegen, groen, water, openbare verlichting, wegmeubilair en bebording. Voor alle kwaliteitsniveaus A+, A, B en C (in overeenstemming met de CROW-beeldkwaliteit) zal Grontmij de kostenkengetallen bepalen. “We houden rekening met diverse kostenbepalende factoren, zoals type ondergrond, wegtype en intensiteit van het gebruik. Daarbij maken we onderscheid tussen de kosten voor dagelijks onderhoud, groot onderhoud en vervanging/rehabilitatie”, aldus Luut van Hoogevest, adviseur Wegen bij Grontmij.

Aansluiting vraag Ministerie


Deze opdracht sluit ook aan bij de vraag van het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Het ministerie heeft bij CROW aangegeven sterke behoefte te hebben aan een herziene methode om de begroting van gemeentes met betrekking tot beheer en onderhoud van de openbare ruimte te beoordelen. De kostengetallen die Grontmij gaat opstellen voor CROW, zullen hier een belangrijke bijdrage aan leveren.
 

 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »

Slim regenwaterbeheer in de stad: maatwerk op het terrein van Weberei Conrad in Lörrach

21 aug om 08:00 uur

Hoe vang je regenwater op in een volledig verhard stedelijk gebied, zonder het riool te overbelasten? Die vraag…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van pionieren naar professionaliseren in de circulaire openbare ruimte

19 aug om 14:18 uur

Circulariteit is al jaren een veelbesproken thema in de wereld van de openbare ruimte. Maar wat betekent het nu…

Lees verder »
descriptionArtikel

Praktische tips uit Gelderland voor circulaire vervanging bruggen

15 aug om 13:50 uur

De provincie Gelderland wil in 2050 volledig circulair zijn. Bij het vervangen van bruggen kiest de provincie…

Lees verder »
descriptionArtikel

Mijn Plek: proefparkeervak in Hoorn

12 aug om 08:00 uur

Mark Deckers heeft als projectleider Circulaire Economie bij de gemeente Hoorn circulariteit en duurzaamheid…

Lees verder »
descriptionArtikel

Toegankelijke fietspaden: ruimte voor verandering

5 aug om 08:26 uur

De fiets is de afgelopen tien jaar in vele opzichten veranderd. Waar vroeger de keuze vaak niet verder ging dan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Circulair werken begint niet bij de afvalbak, maar aan de tekentafel

29 jul om 09:00 uur

Nederland heeft grote ambities: in 2050 moet onze economie volledig circulair zijn. De openbare ruimte speelt…

Lees verder »
descriptionArtikel

Young professional in de openbare ruimte: Trevor Verberne

10 jul om 10:29 uur

In deze aflevering van onze rubriek Young Professional is het de beurt aan Trevor Verberne (31). Trevor is…

Lees verder »