Lab op Straat: Lichtgevende banken en sprekende prullenbakken

vrijdag 3 april 2015
timer 2 min
Lab op Straat is een test- en showstraat waar bedrijfsleven, overheid en kennisinstituten concreet samenwerken aan het verduurzamen van Rotterdam. Op een totale lengte van zo'n 120 meter wordt onder meer innovatief straatmeubilair zoals een lichtgevende bank en een sprekende prullenbak getest

Ook een vernieuwend wegdek en een duurzame wegfundering kunnen worden getest. Lab op straat wordt elke jaar uitgebreid en aangepast met de meest actuele innovaties. “Als innovaties hier goed werken, dan kunnen we ze direct elders in Rotterdam toepassen.” zegt Jaap Peters, projectleider Lab op Straat.
 

Improvement Centre Openbare Ruimte 

Aan de wieg van dit initiatief staat het Improvement Centre Openbare Ruimte (ICOR) van de gemeente Rotterdam. ICOR test en monitort in de openbare ruimte nieuwe producten en technieken die bijdragen aan een groener, schoner en gezonder Rotterdam. Het op deze schaal testen en monitoren van buitenruimte innovaties met een mogelijke uitrol in Rotterdam is uniek. De huidige testlocatie in Stadshavens Rotterdam is een langgekoesterde wens van ICOR, die nu in vervulling is gegaan.
 

Unieke samenwerking

De stakeholders van ICOR zijn: marktpartijen (de vernieuwers van de buitenruimte), Gemeente Rotterdam (initiator van het project om vooruit te lopen als stad en regio), Hogeschool Rotterdam (monitoren met studenten), bewoners (gebruikers van de straat en om betrokkenheid te creëren van hun woonomgeving), Havenbedrijf Rotterdam N.V. (verantwoordelijk voor de inrichting van de buitenruimte), Ministerie Economische Zaken- Innovatie Inkoop Urgent (de drijvende kracht achter monitoren van innovatie trajecten en projecten), Educatieteam Urban2020 (kinderen informeren over duurzame buitenruimte en bewustwording creeren van hun woonomgeving) en Stadshavens Rotterdam (ruimte voor innovatie).
 

Meer informatie

Volgens Jaap Peters valt of staat dit project juist met de betrokkenheid van innovatieve bedrijven: “Met de officiële opening van Lab op Straat in M4H kunnen we nog meer energie, enthousiasme en betrokkenheid genereren bij het bedrijfsleven voor dit initiatief. Want ook in 2015 zijn we op zoek naar innovatieve producten om in de praktijk te toetsen en verder uit te rollen.” Meer informatie? Neem dan contact op met: Jaap Peters.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

FURNS: jouw partner in maatwerk en advies

1 mei om 09:53 uur

Bij FURNS geloven we in de kracht van duurzaamheid. De transitie naar een circulaire economie is in volle gang…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vooruitkijken loont, zeker als het gaat om toegankelijkheid

29 okt om 13:37 uur

Bij het ontwerpen en inrichten van de openbare ruimte komt veel kijken. Er spelen talloze belangen en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Middelburg geeft openbare ruimte een nieuwe ziel

27 okt om 09:55 uur

Hoe ziet de openbare ruimte van de toekomst eruit? In Middelburg draait het antwoord hierop niet alleen om…

Lees verder »
descriptionArtikel

Brouwerspoort geeft centrum Veenendaal nieuwe dimensie

24 okt om 08:59 uur

Het gebied aan de oostkant van het centrum van Veenendaal was volgens Jeroen Feskens eind vorige eeuw ‘een…

Lees verder »

Nieuw! Circus Zitelementen stelen de show

9 okt om 12:01 uur

Geïnspireerd door de levendigheid van de circusarena is CIRCUS een vernieuwende serie straatmeubilair van onze…

Lees verder »
descriptionArtikel

Technisch probleem leidt tot complete metamorfose van Bagijnhof Delft

6 okt om 10:07 uur

Wat ooit een stenig en waterrijk zorgenkind was, is veranderd in een groene en levendige plek waar bewoners…

Lees verder »
flash_onNieuws

Deelawards voor Nijmegen, Den Haag en Wageningen

30 sep om 14:33 uur

Duurzame mobiliteit bepaalt steeds meer het straatbeeld in steden. Deelmobiliteit draagt daarbij bij aan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe Nijmeegse straten een andere invulling van hun parkeerruimte ervaren

21 sep om 13:52 uur

De auto die moet wijken voor groen, ontmoeten en spelen. Het is steeds vaker een punt van discussie als…

Lees verder »