Maatschappelijke initiatieven in kaart gebracht

woensdag 27 mei 2015
timer 2 min
Uit cijfers van netwerkorganisatie Kracht in NL blijkt dat maatschappelijke initiatieven meer worden gewaardeerd door inwoners dan gemeenten wellicht denken. Alleen al de 540 door de netwerkorganisatie geregistreerde projecten hebben welzijnswaarde voor 1,1 miljoen Nederlanders.

Op Binnenlands Bestuur is te lezen dat veel maatschappelijke initiatieven zich buiten het blikveld van gemeenten afspelen. Zonde, volgens Kracht in NL, omdat deze initiatieven veel mensen bereiken en waarde, arbeidsplaatsen en geld opleveren. Daarentegen stelt de organisatie dat de ‘verticale wereld van de oude economie’ nog steeds een cruciale rol in onze economie speelt.
 

MAEXchange

Om een betere verbinding tussen de twee werelden te maken, introduceerde Kracht in NL de MAEXchange waarop initiatiefnemers hun activiteiten kunnen invoeren en zichtbaar maken.
 

Nieuwe Business Modellen

Tevens meldt Binnenlands Bestuur dat maatschappelijke initiatieven moeten worden verlost van hun liefdadigheidsimago, omdat ze sociale, ecologische en economische waarden hebben. Het meten van die waarden is echter een moeizaam en onduidelijk proces. Het boek Nieuwe Business Modellen; samen werken aan waardecreatie biedt handvatten daarvoor. Het boek is hier te bestellen.
 

Regel die Burgerinitiatieven!

Meer weten over maatschappelijke initatieven, met name wat betreft risico en aansprakelijkheid? Lees dan ook het boek Regel die Burgerinitiatieven van Mark Verhijde en Maarten Bosman, met onder meer een verhelderende analyse van wel 67 burgerinitiatieven.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Groen als prioriteit: gemeenten aan zet in nieuwe coalities

17 mrt om 14:23 uur

Gemeenten staan voor cruciale keuzes over klimaat, leefbaarheid en woningbouw. Koninklijke VHG roept lokale…

Lees verder »
flash_onNieuws

Verplaatsbare bomen geven Apeldoornse binnenstad een groenere uitstraling

16 mrt om 08:00 uur

In Apeldoorn zijn onlangs de eerste negen verplaatsbare bomen in de binnenstad geplaatst. De flexibele bomen in…

Lees verder »
person_outlineBlog

De top 8 van gasthoofdredacteur Eline van Weelden

9 mrt om 10:01 uur

We vroegen Eline van Weelden, gasthoofdredactuer van Straatbeeld nummer 6, waar ze haar inspiratie vandaan…

Lees verder »
descriptionArtikel

Flexibel en duurzaam afvalbeheer met de Lixo-serie

2 mrt om 09:15 uur

Een hoogwaardige inrichting van de openbare ruimte vraagt om afvaloplossingen die duurzaam, robuust én flexibel…

Lees verder »
descriptionArtikel

Panel: kan ontwerpkracht beheer in beweging brengen?

27 feb om 09:10 uur

Helpt de inzet van ontwerpkracht en de ontwikkeling van de creatieve beheerprofessional ons om transities in de…

Lees verder »
flash_onNieuws

Tilburg maakt stad diervriendelijker met faunaplan

26 feb om 16:20 uur

De gemeente Tilburg gaat op 78 locaties nieuwe faunavoorzieningen aanleggen om dieren meer ruimte en veilige…

Lees verder »
descriptionArtikel

Prefab fietspad biedt tijdelijke, duurzame oplossing bij HSL-project Rijpwetering

26 feb om 09:00 uur

Een innovatief en circulair fietspad langs een hogesnelheidslijn? In het Zuid-Hollandse Rijpwetering is het nu…

Lees verder »
flash_onNieuws

Scanauto's moeten stoepen vrijhouden in Rotterdam

25 feb om 16:42 uur

Een Rotterdamse proef met scanauto’s die fout geparkeerde voertuigen op de stoep opsporen, lijkt goed te werken…

Lees verder »